Ultimate magazine theme for WordPress.

Hızlı Kilo Verdiren Diyetler

0 178

Fazla kilo, kişilerde hareket güçlüğüne, estetik kaygıya ve sağlık problemlerine neden olmaktadır. Son yıllarda sağlıksız beslenmeye bağlı olarak artan kilo problemleri, kişileri diyet listelerine, özel kamplara ve detoks programlarına yönlendiriyor. Özellikle kilo verme sürecini hızlı bir şekilde tamamlamak isteyenler ise hızlı kilo verdiren diyetler konusuna sıkı araştırmalar yapıyor.

Hızlı Kilo Verdiren Diyetler Metabolizmayı Nasıl Etkiler?

Kilo vermek, kiloyu almak kadar kolay değildir. Özellikle sağlıksız beslenme sonrası alınan kiloları vermek zaman ister. Sağlıksız beslenmeye alışan insanların sağlıklı beslenmeye alışmaları zor olacaktır. Bu da kilo verme sürecini uzatacaktır. Uzayan kilo verme programları ise kişinin motivasyonunu düşürür. Bunun sonucunda kişiler pes ederek diyeti bırakırlar. Aç kaldığını düşünen vücut, daha fazla yemek yeme ihtiyacı hisseder ve verilen bir iki kilo da geri alınır.

Hızlı Kilo Verdiren Diyetlerin Amacı

Kilo vermeye karar veren kişiler mümkünse vermek istediği bütün kiloyu bir kaç haftada vermeyi dilemektedir. Bu durum fazla olan 1-2 kilo için mümkündür. Fakat 5-10 kilo ya da daha fazlasını vermek isteniyorsa süreç farklı işler.

Hızlı kilo verdiren diyetlerin mantığı genel olarak aynıdır. Bu diyetler vücutta oluşan ödemi ve fazla suyu atmaktadır. Daha ilerisine pek gidemez. Hatta vücudu bir anda ciddi açlığa maruz bırakmak, verilen kiloları geri almaya neden oluyor.

Genellikle 3 gün ile 2 hafta arasında değişen hızlı kilo verdiren diyetler, şok diyet olarak da bilinmektedir. Vücuda alınan gıdalar şok bir şekilde azaltılır ve değiştirilir. Özünde sağlıksız olan bu diyetler, kısa sürede bir kaç kilo vermek isteyenler için idealdir.

Hızlı Kilo Verdiren Bazı Diyetler

  1. Bir haftada 7 kilo verdiren Türk Kahvesi diyeti
  2. Yeşil çay diyeti
  3. Haftada 5 kilo verdiren protein diyeti
  4. 7 günde 5 kilo verdiren havuç diyeti
  5. Üç günde üç kilo verdiren ton balığı diyeti
  6. Limon diyeti
  7. Üç günde beş kilo verdiren yoğurt diyeti
  8. Yumurta diyeti
  9. Lahana çorbası diyeti
  10. Hurma diyeti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.