Ultimate magazine theme for WordPress.

Göz Yorgunluğu İçin Ne Yapmalısınız?

0 376

Gözleriniz dünya ile tüm bağlantınızın kurulmasına aracılık eden organınız olduğundan bazen fazla yorulabilir. Bu durumlarda ise bazı belirtiler ile bunu size anlatma yoluna gidecektir. Gözlerinizin yanması, sulanması veya bulanık görmeye başlaması yorgunluk belirtisi olarak kabul edilmelidir. Belirtilerin devamlı hale gelmesi durumda ise en yakın zamanda göz doktoruna gitmek gerekir. Bu sayede ileride daha ciddi sorunların oluşması engellenir. Göz yorgunluğu için ne yapmalısınız? Sorusunun cevabını bilmek bu sorunun daha fazla ilerlemesine imkân tanımayacaktır. Bundan dolayı bilinçli olmak önemlidir. Gözünüzün daha ileri seviyede sorun yaşamaması için yapılması gereken önlemler almak olmalıdır.

Dinlendirme

Gözünüzün yorgun olduğunu fark ettiğinizde onu dinlendirmek için biraz zaman ayırmalısınız. Bilgisayar başında çalışan veya gözleri ile belli bir noktaya odaklanmak zorunda kalan kişilerin birer saat çalıştıktan sonra dinlenmesi önerilir. Gözlerinizi dinlendirmek için yapılması gereken ise kapatılması gerekir. Gözleri kapatarak rahatlamak ve kısa molalar oluşturmak gözlerinizin daha fazla yorulmasına engel olacaktır. Ayrıca karanlık bir ortamda olması daha etkili olmasına neden olur.

Ekran Parlaklıkları

Gözleri yoran en büyük nedenlerin başında kullanılan elektroniklere ait parlaklıklar gelir. Gün içerisinde en sık kullanılan bilgisayar veya telefon ekran parlaklıkları farkında olmadan gözlerinizin yorulmasına neden olur. Ayrıca akşam karanlık ortamda bu durum gözlerin zarar görmesine kadar uzanan ciddi sorunların oluşmasına dayanak olabilir. Bundan dolayı ekran parlaklıklarının azaltılması gözün yorulmasını engellemek için bir başka yol olacaktır. Elektronik ürünlerin ekran parlaklıkları farkında olmadan göze zarar verecek şekilde olabilir.

Göz Masajı

Gözleriniz yorulduğunda bir başka yol da gözlerinize masaj yapmaktır. Gözleriniz yanmaya ve bulanmaya başladığında büyük oranda yorgunluk kapınızı çalmış demektir. Bunun için 5 dakikalık bir masaj arası vermeniz gözlerinize iyi gelecektir. Gözlerinizi kapattıktan sonra parmaklarınız göz kapaklarınıza gelecek şekilde ayarlanmalıdır. Kaşlarınıza doğru aşağı ve yukarı yönlü olarak yapılan hareketler gözlerinize masaj etkisi yapılmasına olanak sağlar. Bu sayede yorgunluğunuz biraz daha azalacaktır. Ardından 5 dakika kadar da gözleriniz kapalı kalacak şekilde beklemeniz daha da etkili olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.