Ultimate magazine theme for WordPress.

Göz Bebek Küçülmesinin Sebepleri Nelerdir?

0 353

Günlük yaşamınız da, kendiniz, aileniz veya sosyal çevrenizdeki insanlar olsun, gözlerinizi veya genel vizyonunuzu ilgilendiren sorunlarla karşılaşabilmektesiniz. Gözünüzde, tedaviye ihtiyaç duyup duymadıklarına bakılmaksızın ortaya çıkan birçok sorun olabilmektedir. İnsan gözünün çevresi küreseldir ve içinde mercek bulunmaktadır. Gözün yapısı gereği çevredeki kemiklerin, kaşların, yanakların ve burnun varlığı nedeniyle gözlerin olası yaralanmalardan korunmasını sağlamaktadır. Ayrıca göz kapakları antiseptik özelliklere sahip hareketleri ve yırtıkları ile gözü temiz tutmaktadır. Göz bebeği küçülmesinin sebepleri nelerdir? sorusunun yanıtı sizler için verilmektedir.

Küçülme Nedenleri

Her bir göz küreseldir ve 2.5 cm çapındadır. Kornea, ampulün orta kısmını kaplayan şeffaf bir tuniktir. Sayesinde ortada siyah bir delik olan renkli iris’i bulunmaktadır. İrisin rengi, içerdiği pigment miktarına bağlı olarak kişiden kişiye değişir. İris, göz bebeği loş ışıkta büyümektedir ve onu kuvvetlendirerek küçülterek ışığa tepki vermektedir. Göz bebeği küçülmesinin sebepleri ışık miktarı olmaktadır. Ayrıca bazı hastalıklarda görülebilmektedir. Göz merceği irisin hemen arkasında asılı durmakta ve vizyonu çeşitli mesafelere ayarlayan halka şekilli, radyal şekilli bir kas ile tutulmakta ve bu, mercek şeklini daha küresel hale getirmek için kasın genişletilmesiyle yapılmaktadır.

Kas Zayıflaması

Göz bebeği küçülmesi tedavisi erken yaşta kolayca yapılabilmektedir. Ancak, kırklı yıllardan sonra, kas zayıflar ve mercek sertleşir, bu da tedaviyi zorlaştırmaktadır. İhtiyaç duyan kişinin yakın görmesini sağlamak için gözlük kullanılmaktadır. Gözün beyazları korneayı çevreler ve ayrıca göz kapaklarının içini de kaplayan konjonktiva olan ince, şeffaf bir zarla kaplanır. Gözün görünür kısmının arkasın da, üç tunikten oluşan, bunun en büyük kısmı bulunmaktadır. Dış cildi oluşturan gözün beyazı veya sertliği. doku bakımından serttir ve hassas iç astarları korumaktadır.

Hücreler

Retina, görmemizi sağlayan ışığa duyarlı hücreleri içeren ince bir filmdir. İki hücre tipi vardır çubuklar ve köşe şekli ile isimlendirilmişlerdir. Renkleri ayırt etmemize yardımcı olan köşeler gözün arkasına dağılmış ve renklere sadece gün ışığında tepki vermektedir. Esas olarak küçülme adı verilen alanda yoğunlaşır ve örneğin yakın görme için hizmet etmektedir. Retinanın kenarı etrafına yerleştirilmiş çubuklar, loş ışıkta kullanılmaktadır. Bu hücreler renkleri ayıramamaktadır. Göz hareketleri kafatasına bağlı kaslar tarafından kontrol edilmektedir. Retinayı beyne ileten optik sinirler, bir telefon kablosuna benzeyen ayrı bir sinir lifi topluluğudur. Göz bebeği küçülmesi gözün her bir devresine otomatik bağlı olmasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.