Ultimate magazine theme for WordPress.

Genital Bölgede Akıntı Sebepleri Nelerdir?

0 367

Genital bölgedeki akıntı aslına bakılırsa, vajinayı temiz ve nemli tutan enfeksiyonlardan korunmasını sağlayan normal ve düzenli bir durumdur. Bezen sıvı şeklinde bazen de mukuslu olabilir. Normalin dışında gelişen vajinal akıntılar sarı ve yeşil renkli, kötü kokulu olabilir. Genellikle mantar ve bakteriyel durumlarda anormal bir akıntı oluşur. Kadınları endişeye düşüren genital bölgede akıntı sebepleri nelerdir?

Vajinal Akıntıların Nedenleri Nelerdir?

Normal şartlarda tüm kadınlarda vajinal akıtı oluşur. Bu vücudun fizyolojik bir sürecidir. Özellikle cinsel iç güdülerin yoğun olduğu dönemlerde ve yumurtlama dönemlerinde vajinal akıntı normaldir. Ayrıca egzersiz, doğum kontrol hapları da vajinal akıntıya sebep olabilir. Ancak bunlar normal kabul edilir. Ve müdahale gerektirmez. Fakat kötü kokulu ve renk değişikliğinin de eşlik ettiği akıntılar da mutlaka altında yatan bir enfeksiyon durumu araştırılmalıdır. Partner sayısının fazla olduğu kadınlarda balık kokusuna benzer bir akıntı oluşur. Bunun sebebi bakteriyel vajinozis olabilir. Trikomonasis bakterisinin yol açtığı enfeksiyonlar ise bornoz, havlu gibi kişiye özel banyo malzemelerinin ortak kullanılması sonucu oluşabilir. Trikomonas enfeksiyonunda ağrı, iltihap ve kaşıntı da görülebilir. Vajinada normal şartlarda mantar bulunur. Ancak mantarların fazla büyümesi enfeksiyon habercisidir. Ve vajinada yanma, kaşıntı hissinin yanında süzme peynire benzer bir akıntı oluşur.

Mantar Enfeksiyonunun Nedenleri?

Kadınlarda sıklıkla görülen mantar enfeksiyonu, antibiyotiklerin uzun süreli kullanımlarında, gebelik tablosunda, şeker hastalığında, doğum kontrol haplarının kullanıldığı durumlarda ve cinsel yolla bulaşan gonore ve klamidya gibi hastalıklarda görülme oranı artmaktadır.

Vajinal Enfeksiyonlardan Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

Enfektif vajinal akıntılar için hekiminizin önerisi ile ilaç tedavisi uygulanmalıdır. Ayrıca vajinal florayı dengelemek adına yine hekim önerisi ile vajinal fitiller kullanılabilir. Ancak hiç bunlara gerek kalmaması adına vajinal enfeksiyonları önlemek için kendi imkanlarınızla bir dizi önlemler alabilirsiniz. Bunların başında pamuklu çamaşırlar giymek, çamaşırlarınızı yüksek derecede yıkamak ve ütülemek, sentetik çamaşır kullanmamak, idrara çıktıktan sonra perine temizliğini önden arkaya doğru yapmak, bol su tüketmek, vajina temizliğini düzenli olarak nazikçe yapmak ve dinlenme tesisi, cami, okul, hastane gibi insan sirkülasyonunun çok olduğu yerlerde tuvaletleri kullanmadan önce ve kullandıktan sonra mutlaka sifon çekmek gelir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.