Ultimate magazine theme for WordPress.

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0 173

Gelinlik ve düğün en özel günlerin özeti gibidir. Bundan dolayı her kadının hayali olan gelinlik seçerken de aynı şekilde özenli olmak gerekir. Çünkü gelinliğinizin göz kamaştırıcı olması ve bu günün sizin gününüz olduğunun anlaşılması şarttır. Gelinlik seçerken nelere dikkat edilmelidir? Sorusunun cevabı da bu nedenden dolayı önemlidir. Gelinlik en özel gününüzün kıyafeti olduğunda dolayı hem modaya uygun hem zevkleriniz ile uyumlu olmalıdır. Bunun olması için ise dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu detaylara uyulması durumunda gelinlik seçimi oldukça zevkli bir hal alacaktır.

Bedeninizi Tanımanız

Gelinlik denemeden önce bedeninizi tanımanız oldukça önemlidir. Çünkü beden yapınıza göre gelinlik seçmemeniz halinde istediğiniz sonucu elde etmeniz zor olabilir. Vücudunuzun kusurları ve ön plana çıkarılması gereken yönleri hakkında bilgi sahibi olarak buna göre seçimler yapılmalıdır. Boyunuzun kısa olması durumunda balık model giymek bir hata olacaktır. Vücudunuzda bazı fazlalıkların olması da aynı şekilde dar kesim gelinlik giymenize engel olacaktır. Bunun için vücudunuzun sevdiğiniz ve beğendiğiniz yönleri öne çıkarılmalıdır.

Düğün Konsepti

Gelinlik için bedeninizi göz önünde bulundururken atlanmaması gereken bir başka detay ise düğünün hangi konseptte olduğudur. Bir kır düğünü hayali kurmanız durumunda gelinliğinizin buna uygun şekilde seçilmesi gerekir. Bundan dolayı uçuşan ve daha sade bir model seçilebilir. Kapalı alanda yapılacak olması durumunda ise gelinliğin en önemli tamamlayıcısı olan ayakkabının topuklu seçilmesinde sorun olmaz. Aksi durumda gelinliğin kuyruk detaylarının daha kısa olması sizi rahatsız etmemesi açısından önemli olacaktır.

Hayalleriniz

Gelinlik seçerken en önemli olan konu ise hayallerinizdir. Hayallerinizin ne olduğu ve nasıl bir gelin olmak istediğinizi unutmadan hareket etmek gerekir. Gelinliğinizin vücudunuza uygun olması kadar hayalinizdeki gibi olması da önemlidir. Moda olması konusunda ise başvurduğunuz moda evi size yardımcı olacaktır. Her dönem farklı gelinliklerin ortaya çıkması sizin istediğiniz gelinliği giymenizi engellememelidir. Bu tarz detayları ayakkabı ve takılar ile kombinledikten sonra en güzel gelinliğin seçilmemesi için herhangi bir neden kalmayacaktır. Makyaj ile de tamamlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.