Ultimate magazine theme for WordPress.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi ve Kullanım Alanları

1 376

Franksiyonel lazer tedavisi; cildi soymadan gerçekleştiren bir tedavi türüdür. Franksiyonel lazer cihazı yüzlerce ışık demetini tedavi uygulanacak mikroskopik ölçülerde dağıtır. Sorunlu bölgede uygulanan bu tedavi yöntemi bir resmi piksel piksel değiştirmek ya da düzeltmek gibi görülebilir.

Franksiyonel lazer tedavisi cildi soyan ve soymayan teknikler arasında bir köprü niteliğinde. Bu tedavi yöntemi başta güneş yanıkları olmak üzere; yaşa bağlı cilt deformasyonlarını, doğuştan gelen lekeleri ve ergenlikte çıkan sivilcelerin bıraktığı izleri birkaç seansta tamamen yok eden bir yöntem. Cildi soyarak tedavi eden yöntemler yalnızca derinin en üst tabakası olan epidermise, cildi soymadan tedavi eden yöntemler orta tabaka olarak bilinen dermise etki ederken, franksiyonel lazer aynı anda iki tabakaya birden etki eder.

Franksiyonel lazerin genel olarak kullanım alanları şu şekildedir;

  • Yüz çizgileri
  • Kırışıklıklar
  • Yaşlanmaya bağlı yüzdeki pigmentasyon değişimleri (Renk değişimi, lekelenme)
  • Ameliyat izleri
  • Yanık izleri
  • Akne ve sivilce izleri

Franksiyonel lazer vücudun herhangi bir bölgesine uygulanabilen tedavi yöntemidir özellikle boyun, omuz ve el bölgelerinde diğer tedavi yöntemleri ile karşılaştırıldığında çok daha etkilidir.

Franksiyonel lazerin nasıl çalıştığını anlamak için cilt yapısı hakkında temel bilgilere sahip olmak gerekir. Özetle; cilt üç katmandan meydana gelir. Epidermis (en üst tabaka), dermis (orta tabaka) ve subkutan (en alt yağ tabakası) olmak üzere. Epidermis tabakası cildin en üstünde olan ve içeriğinde renk pigmentlerinin bulunduğu tabakadır. Bu tabakanın görevi cilde rengini vermektir. Bir alt tabaka olan dermis kollejen ve elastik liflerden oluşur. Bu liflerin görevi cilde esneklik, sertlik sağlamaktır.

Yaş ilerledikçe cildin karakteristik özelliği ve görünüşü değişmeye başlar. Epidermis tabakası incelmeye başlar, lekeler daha görülebilir hale gelir, kollejen liflerin zayıflamasıyla yüzdeki çizgiler artar, sarkmalar meydana gelir.

Franksiyonel lazerin cildin hem epidermis hem de dermis tabakasını aynı anda hedef alarak tedavi ettiği alana mikrotermal tedavi alanı ismi verilir. Lazer ışınları bu alanda bulunan yaşlanmış hücreleri vücuttan uzaklaştırır ve kollejen liflerin içine işleyerek onları yeniden yapılandırır. Franksiyonel lazerin en büyük avantajlarından biride sağlıklı dokuya zarar vermemesidir. Yani bu tedavi yönteminde yalnızca hedef alınan bölge tedavi edilir. Bu da tedavi sürecinin minimum seviyeye indirilmesi anlamına gelir.

1 yorum
  1. Kadriye diyor

    İstanbulda fraksiyonel lazer tedavisi yapan hastaneler konusunda bir araştırmanız var mıdır acaba. Lazer tedavisi azımsanacak bir olay değil bence bu yüzden doğru yerde yapılması gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.