Ultimate magazine theme for WordPress.

Fondötenin Doğal Görünmesi için İpuçları

0 370

Severek kullandığınız fondötenin doğal görünmesi için ipuçları hazırladık sizlere. Fondöten izini en aza indirmek ve daha sağlıklı sonuçlar almak için dikkat etmeniz gereken şeyleri en ince ayrıntısına kadar açıklayacağız. İlk olarak;

Cildinizi Makyaja Hazırlayın

Kuru ciltlerin fondöten uygulaması büyük risk taşır. Cildinizin sağlıklı görünmesi için onu sürekli nemlendirmeli ve peeling yapmalısınız. Bu sayede doğal ve pürüzsüz bir fondöten görünümü elde edebilirsiniz.

Mutlaka Makyaj Bazı Kullanın

İyi bir makyaj yapmak istiyorsanız, iyi bir temel oluşturmanız gerekir. Bu sebepten dolayı kalıcılığını ve uzun süre doğalığını koruması için fondöten sürmeden önce baz kullanın.

Cildinize En Uygun Fondöteni Seçin

Cilt tipiniz hangisi? Yağlı, kuru ya da karma fondöten seçmeden önce bunu belirlemeniz gerekiyor. Onu belirledikten sonra cilt tonunuza en uygun rengi seçmek kalıyor. Cilt tonuna en uygun rengi bulmak için ise çenenizde birkaç deneme yapmak yeterli olacaktır.

Fondöteni Elinizle Sürmekten Kaçının

Birçok defa şahit olduğum bir şey varsa oda fondöteni eliyle süren kişiler, bu uygulama kesinlikle yanlıştır çünkü elinizde olan ısınmalar sonucunda fondöten kusmasına ve lekelenmeye neden olabiliyor. Bu sebepten dolayı fondöten süreceğiniz zaman kesinlikle fırça kullanmaya özen gösterin.

 

Sizin için hazırlamış olduğumuz doğal fondöten görünüm elde etmenin ipuçları bunlardan ibaret. Daha iyi bir görünümü zamanla ve tecrübeyle elde edeceksiniz. Her şeyde olduğu gibi fondötende  de deneme yanılma yoluyla en iyi şekli ve en iyi markayı bulacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.