Ultimate magazine theme for WordPress.

Evde Sıkıntıdan Patlayan Çocuklar ve Ebeveynleri İçin 5 Müthiş Aktivite

0 375

Toprakla haşır neşir, şehrin kirliliğinden uzak, zamanının çoğunu dört duvar arasında geçirmek zorunda kalmadan büyüyen o şanslı çocuklardan mıydınız? Yoksa o masalsı çocuklukları sadece büyüklerinizin “Ah, eskiden böyle miydi?” diye başlayan anılarından mı biliyorsunuz? Sizi bilmiyoruz ama zamane şehir çocuklarının bu konuda derdi çok büyük. Özellikle soğuk ve yağışlı havalarda… İşte tam da eve hapsolmuş ve sıkıntıdan koltuk minderleriyle onuncu kalesini inşa eden çocuğunuz için harika etkinlik önerileri!

Minyatür bahçeler her yerde!

Bir kaç bitki, bir kaç taş ve istediğiniz kadar minik obje! Son yıllarda hızla yayılan bu akımın en eğlenceli yanı sınırları sadece hayalgücünüzün belirlemesi. Tıpkı Bob Ross’un dediği gibi belki şurada minik bir çalılık vardır, belki içinde de minik bir tavşan yaşıyordur. Haydi saksılarınızı şenlendirin!

Babamın babasının babasının babasının annesi…

Ailesinin kökenini kim merak etmez ki? Aydınlatılmayı bekleyen bir sır gibidir ve insanı her zaman heyecanlandırır. Gidebildiğiniz kadar geriye gidin, gerekirse aile büyüklerinizi sorguya çekin ve ağacınızı dallanıp budaklandırın! Belki yapraklar için biraz parmak boyasından yardım alırsınız.

Dolmalık biber sadece yemek için değildir!

Siz hala patates baskısında mı kaldınız? O da güzel, ama bir de dolmalık biberi deneyin. Bu deseni tişörtlerinizde, örtülerinizde ve hatta duvarlarınızda görmek istemez misiniz?! Hem basit, estetik!

İçinizdeki heykeltraşı keşfedin!

Merak etmeyin bunun için taş yontmanıza ya da seramik sanatçısı olmanıza gerek yok. İhtiyacınız olan şey 1 ölçü un, 1 ölçü tuz ve yarım ölçü suyu güzelce karıştırmak. Tuz hamurunu şekillendirmek için kurabiye kalıpları kullanabilirsiniz ya da eşsiz çılgın şekilller yaratabilirsiniz. Sonra ister beş-on dakika fırınlayın, ister bekleterek kurutun. Kuruyunca boyamaksa ayrı bir eğlence!

Tuvalet kağıdı rulolarını atmıyorsunuz değil mi?

Eğer çocuğunuz varsa, zaten tuvalet kağıdı rulolarının binbir çeşit mucizesinden az çok nasibinizi almışsınızdır. Bazen bir civcive, bazen bir kelebeğe dönüşen bu silindirlere biraz aksiyon katmaya ne dersiniz? Tuvalet kağıdı rulosunun bu kadar eğlenceli olabileceğini kim bilebilirdi? Çocuğunuzun elinden kapıp oynamak isteyeceksiniz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.