Ultimate magazine theme for WordPress.

Evde Kızartma Kokusu Nasıl Gider ?

0 365

Kızartma kokusu gidermek zordur. Evde kızartma yaptığımızda başta mutfak olmak üzere evin her bir odasına  koku hızla yayılır. Bir de balık kızartma yaptıysanız balık kokusu her bir köşeye sinecektir. Bu yazımızda evde kızartma kokusu giderme teknikleri konusunda bilgiler vereceğiz.

Evde kızartma kokusu olmaması için  öncelikle mutfak camları ya da havalandırma mutlaka açık olmalıdır. Hava akışının mutfaktan dışarıya olacak şekilde hava sirkülasyonu ayarlanmalıdır. Yoksa mutfak havalandırması ya da camı açık olsa bile koku diğer odalara doğru ilerleyecektir.

Kızartma kokusu için doğal yöntemler;

  1. Evde kızartma kokularından kurtulmak için  kullanılan yöntemlerin başında sirke gelir. Bir tencereye bir miktar su, bir miktar sirke ve limon suyu koyarak kaynattığınızda evdeki kokuyu aldığını  göreceksiniz.
  2. Bir yemek kaşığı kadar kahve ile ceviz içini birlikte kavurduğunuzda hem kahvenin inanılmaz kokusu hem de cevizin kavrulmuş kokusu ortamın kokusunu değiştirecektir.
  3. Bir cezve suya bir kaç adet defne yaprağı atın ve kaynatın. Defnenin kokusu evdeki kızartma yağı kokusunu alacaktır.

Kızarma kokusu için kimyasal yöntemler,

  1. Bir tencere içine bir miktar su ve içerisine yumuşatıcı koyun ve bir miktar kaynatın. ortamın kokusu yumuşatıcı kokusu ile değişecektir.
  2. Ortam spreyleri kullanın. Maskeleme için olan değil derinlemesine kokuyu bastıran spreyler kızartma kokusu ve ya balık kokusunu almaktadır.
  3. Kokulu mumlar
  4. Ev kokuları

Kızartma kokusu gidermek için yöntemler bunlarla sınırlı değildir. Sizin de aklınıza gelen ya da kullandığınız kızartma kokusu gideren yöntem var ise yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

Özellikle balık kızartma kokusu gideren pratik çözümler hakkında bir çok kadın çaresiz kalmaktadır. Yukarıda verdiğimiz kimyasal yöntemler alerjisi olan kişiler tarafından uygulanmamalıdır2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.