Ultimate magazine theme for WordPress.

Erken Orgazm Olma Sebepleri Nelerdir?

0 408

1- Sertleşme Sorunu

Sürekli ya da bazen penisinizdeki sertleşmenin kaybolmasından korkuyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda bu sertleşme korkusu sizin çok çabuk orgazm olmanıza yol açabilmektedir. Erken boşalma yaşayan erkeklerden her 3 kişiden 1 kişisi de sertleşme problemiyle de karşılaşabilmektedir.

2- Sağlık Sorunları

Eğer sizde bazı sağlıksal sorunlar bulunuyorsa yine erken orgazm ihtimaliniz artmaktadır. Şöyle ki, kalp hastalığınızın olduğunu varsayalım. Cinsel ilişki sırasında çok heyecanlanmanız ya da erken orgazmdan korkmanız gibi durumlar da erken orgazma yol açabilmektedir.

3- Stres

Gün içerisinde yaşadığınız sizi geren durumlar bütün hayatınıza etki ettiği gibi, cinsel hayatınızı da etki edebilmektedir. Gerginliğiniz kontrol edememe durumunda, cinsel ilişki sırasında rahatlamanızı ve odaklanmanızı engelleyebilir. Bu sizin üzerinizde bir kısıtlama yaptığı için de erken boşalma yaşayabilirsiniz.

4- Tahrik Etme Süresi Boyunca Tahrikin Yetersiz Algılanması

Erken orgazm yaşayan kişi kendisini ve duygularını kontrol edemiyorsa, erken boşalma sürecinde bu durumu elinde tutmayan yani kontrol etmeyen birinde erken boşalma meydana gelecektir. Her insan haz veren eylemi daha fazla yapma, kederli olan eylemlerden ise kaçma eylemi göstermektedirler. Bu nedenle, erken boşalma süreci ise insan doğasına tamamen ters bir durumdur ve kesinlikle normal değildir.

5- Korku

Erken boşalmanın en önde gelen nedeni korkudur. Çünkü korku sinir sistemimizi aktif hale getirmektedir. Böylelikle sinir sisteminiz harekete geçtiği için kalbiniz hızlı çarpmaya başlar, stres hormonları çalışmaya başlar, mide ve bağırsaklardaki düz kasları harekete geçirir ve en önemlisi organlarımızın çalışma fonksiyonlarını azaltmaktadır. Bu nedenle erken orgazm yaşayan kişilerin baskı altında hissetmeleri anlaşılabilir bir durumdur.

6- Heyecan ve Gerginlik

Vücudumuzun gergin olduğu durumda boşalma işlemi gerçekleşebilmektedir. Özellikle de genç ve cinsel ilişkide çok nadir bulunan insanlar daha fazla gerginlik ve heyecan yaşadıklarından ötürü, erken boşalma daha fazla yaşanmaktadır. İnsanlar olarak bizler hepimiz birbirimizden farklı varlıklarız. Bazlarımız daha sinirliyken, bazılarımız çok sakindir. Aynı bu şekilde bazılarımız hem günlük yaşamında hem de cinsel ilişki sırasında gergin olabilmektedir. Ama bazılarımızda ne normal günlük hayatında ne de cinsel hayatında gerginlik denen bir kavram bulunmamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.