Ultimate magazine theme for WordPress.

Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun Altında Yatan Sebepler

0 357

Erkekler kadınlar kadar hassas ve duygusal bir yapıya sahip değildir. Bu her açıdan böyledir. Konu evliliğe dayandığı zaman da erkeklerde evlilik korkusu sıklıkla yaşanır. Aslında buna korku denmesi doğru bir şey değil zira bir nevi özgürlüklerin kısıtlanmasından gelen kaygı durumu olarak ifade etmemiz gerekir.

Bekarlık Sultanlıktır Düşüncesi

40 yaşına gelip de hala evlenmemiş birçok erkek var. Bunlara sorulduğu zaman size verecekleri standart yanıtlar şunlar olacaktır:

” Evlenenlerin hali ortada”

” Evlenip de ne yapacağım”

” Bekarlık sultanlıktır”

” Evlenilecek kız var mı da” vs vs uzayıp gider.

Özgürlüklerin Kısıtlanması Düşüncesi

Evlilik demek karşılıklı sorumluluk demektir. Bekar erkek gecelerin adamı olabilir, sabahlayabilir. Fakat mevzu evlenmeye gelince iş kesinlikle değişir. Çünkü evinizde sizi dört gözle bekleyen bir eşiniz ve ileride çocuklarınız vardır. Bu bakımdan erkeklerde evlilik fobisi denildiği zaman özgürlüklerin kısıtlanmasını da sayabiliriz.

Cinsel Kaygıların Olması

Ülkemizde kadınların bakireliğin yok olmasından korktukları kadar erkekler de inanın bakirliklerinin ellerinden gitmesine korkmaktadır. Türkiye’de 35 yaşında hiçbir kadınla birlikte olmamış erkeklerin oranı sanıldığı gibi “az değildir”. Bu nedenle gerdek gecesinde başarısız olma kaygısı, cinsel ilişkiyi becereme korkusu vs gibi cinsel kuruntular da evlilik korkusu arasında yer almaktadır.

İki Gönül Bir Olunca Samanlık Seyran Olur Mu?

Öte yandan erkekler neden evlenmek istemez sorusuna vereceğimiz yanıtlardan birisi de ekonomik sorunlar olarak karşımıza çıkar. Derler ki iki gönül bir olunca samanlık seyran olur. Peki böyle olur mu… Kimilerine göre evet kimilerine göre hayır. Yani kesin bir cevap verilemediğinden ötürü ekonomik kaygılar erkeklerin evlenmekten uzak durmasına neden olmaktadır.

Armudun Sapı Üzümün Çöpü Derken…

Erkekler özellikle ilerleyen yaşlarda daha seçici hale gelmektedir. Yani doğru bir tabirle armudun sapı üzümün çöpü derken evlilik meselesi ertelenir de ertelenir. Bu da erkeklerin bekar kalmasına ve belki de yalnız yaşayıp yalnız ölenler arasında yer almasına yol açmaktadır. Oysa evlilik mutlaka her erkeğin yaşaması gereken bir süreçtir. Eee ne de olsa oğlan dura dura koç olur kızlar dura dura hiç olur, değil mi ama…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.