Ultimate magazine theme for WordPress.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Hakkında Bilgiler

0 343

Erkekler lazer epilasyon işleminden önce ve sonra nelere dikkat etmeli?

Erkekler lazer epilasyondan önce 2 – 3 gün boyunca nemlendirici kullanmak zorundalar. Nedeni, kuru ciltlerde lekelenme olayı çok fazla görülüyor. Gelmeden önce tıraş olmamış olması, güneşte yanmamış olması yeterli.

Lazer epilasyon yapıldıktan sonra gerek erkekler, gerek kadınlar mutlaka ve mutlaka güneşe çıkmadan önce yüksek faktörlü bir koruyucu kullanmaya dikkat edecekler. İkincisi, o bölgeye lazer epilasyon yapıldığı gün özellikle alkollü hiçbir şey sürülmemelidir. Kolonya tarzı ya da özel deodorant tarzı hiçbir şey kullanılmamalıdır. Üçüncüsü, mümkünse kabuklanma eğilimi olan ciltlerde, özellikle esmer insanlarda Bepanten krem sürülerek 5 – 6 gün sürüldükten sonra kabuklanma riskini iyice azaltarak devam etmek zorundayız. Dördüncüsü, çok tahriş edici şeylerden uzak durmak gerekiyor. O bölgeye asla jilet sürmemek gerekiyor. Onun dışında çok da yapılması gereken fazla özel bir şey yok.

Erkekler lazer epilasyon öncesi nasıl bir hazırlık yapmalı?

Kişi lazer epilasyona başlayacağı zaman öncelikle biz şöyle bir şey öneriyoruz. Hiçbir şekilde kıllarınızı almayın. Kıllarınızı uzatın. En az 1 ay uzamış bir kılla bize gelin diyoruz. Nedeni şu. Her kıla lazer epilasyon yapılmaz. Lazer yapabilmemiz için kılların belirli bir kalınlıkta, belirli bir kıl köküne sahip olması gerekir. Çünkü lazer direkt olarak kılların köklerine etkilediği için güçlü bir kök olması lazer epilasyon başarısı için çok önemlidir. Bu yüzden gelen kişi uzamış kıllarla geldiğinde önce bakarız. İlk aşama bakmaktır. Yani bu kıl yapısı lazer epilasyon için uygun mu değil mi? Şayet uygunsa ve randevusunu da almışsa orda o bölgeyi bir kontrol ediyoruz. Güneşte yanıp yanmadığını kontrol ediyoruz. Eğer daha önce bronzlaşmışsa ya da solaryuma girmişse ya da cildi çok kuruysa hemen lazer epilasyon yapmıyoruz. Çünkü ten renginin açılması, o kuruluğun nemlendiriciler kullanılarak giderilmesi ve kişinin lazer epilasyondan zarar görmeyecek şekilde hazırlanması gerekiyor.

Eğer cildi kuruysa beklemesini, haftada bir kese yapmasını, bir veya bir buçuk ay sonra ten rengi açıldıktan sonra, nemlendiricilerle birlikte kullanarak nemlendirerek bize gelmesini söylüyoruz. Geldikten sonra hastayı tıraş makinesiyle kıllarını belirli bir meyilde, sıfır değil, 2 – 3 mm’lik uzunlukta tıraş ediyoruz. Tıraş ettikten sonra artık lazer epilasyon işlemimiz başlamış oluyor

Erkekler lazer epilasyon yönteminden nasıl faydalanabilir?

Erkeklerde lazer epilasyon yönteminden kadınlar gibi rahatlıkla faydalanabilir. Hatta hastalarımızın 1/3’ü erkektir. Son zamanlarda modern yaşamın getirdiği rahatlıkla beraber erkekler de sakal, omuz, sırt gibi istenmeyen bölgelerde kıllarından kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon yöntemine başvurmaktadırlar. Burada dikkat edilmesi gereken bir konu, aslında kadınlar içinde bu önemli, genital bölgenin ten renginin biraz daha koyu olması nedeniyle spektrofotometre cihazı kullanılarak bu arada ten renginin gerçek ölçümü yapılıp daha sonra uygun doz ayarlanarak lazer epilasyon yapılması en doğru yöntemdir. Bunun dışında lazer epilasyonu uygulamasında erkek ve kadın arasında herhangi bir fark olmamaktadır. Kıllar ne kadar kalın, sert ve koyu renkli ise lazer epilasyon işleminden beklenen sonuç o kadar iyi olacaktır. Bu açıdan bakıldığında erkeklerde sonuca ulaşmak kadınlara nazaran göreceli olarak daha fazladır diyebiliriz.

Erkekler tahriş olmuş bölgelere lazer epilasyon yaptırabilir mi?

Sivilceli, tıraştan tahriş olmuş, açık yarası olan, çok fazla kızarmış, güneşten yanmış ciltlerde asla ve asla lazer epilasyon uygulamıyoruz. Çünkü bir sürü komplikasyona neden olabilir. Sivilceli ciltlerde lazer epilasyonu özellikle uygulamak daha da arttıracağı için çok ciddi haline gelebilir o sivilceler. Güneşten yanmış ciltlerde lazer epilasyon asla yapamayız. Çünkü yarıklara sebep olabilir. Açık yaralara kesinlikle lazer epilasyon uygulanmaz. Zaten oralarda da çok ciddi lekelenmelere neden olabilir. Bütün bunlar açık yaralar, sivilceler ya da güneş yanığı gibi oluşmuş komplikasyonların hepsinin geçmiş olması lazım. Tamamen temiz, pürüzsüz, açık renkli bir cilt olması lazım ki epilasyon yapılabilsin.

Erkeklerde lazer epilasyon kaç seans uygulanır?

Erkeklerde lazer epilasyon kişiden kişiye, ten rengine, yaşa, kılın kalınlığına, kıl kökünün içerdiği melanin miktarıyla orantılı olarak değişir. Genelde bölgelere göre de çok değişiklik gösterir. Bir sırt bölgesinde ve göğüs bölgesinde 4-5 lazer epilasyonu seansında biterken yüz bölgesinde bazen 7 ile 10 lazer epilasyon seansına varan seanslarda bitiremediğimiz yüz bölgesi kılları da olabilmektedir. Kulak kılları da çok kalın köklü olduğu için yaklaşık 10 seansı bulabilmektedir. Omuz kıllarını ise 3-4 lazer epilasyonu seansında başarılı bir şekilde almaktayız. Koltuk altında özellikle erkeklerde 4-5 seansta kılların %80’i alınabilmektedir. Bunun dışında bacak kılları da çok kalın köklü kıllar olduğu için 6-7 seansı bulabilen seanslar yapmaktayız.

Her erkek lazer epilasyon yaptırabilir mi?

Her erkek lazer epilasyon yaptırabilir. Ama tabi kılları uygun ise yaptırabilir. Yaptırmaması için ya çok sarışın olması, kıl kökünün müsait olmaması, epilasyona cevap vermemesi gibi nedenler geçerlidir. Onun dışında isteyen her erkek hemen hemen istediği her bölgeye lazer epilasyon yaptırabilir. Yalnızca akneleri, yani sivilceleri yaygın, yüzde ya da vücutta olan bir de sedef hastaları gibi alerjik herhangi bir reaksiyonu olan, egzaması olan insanların lazer epilasyon yaptırmaları genellikle sakıncalıdır. Çünkü lazer epilasyon işlemi sonrasında dokuda hafif bir travma etkisi yarattığı için ordaki var olan lezyonlarda artış meydana gelir diye lazer epilasyon yapmamaya gayret ediyoruz. Çok mecbur kalmadığımız sürece.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.