Ultimate magazine theme for WordPress.

Erkekler Neden “SEVİYORUM” Demez! 

0 347

İlişkide ki duyguyu için de yaşayan ve dile getirmeyen taraf genelde erkeklerdir. Bu sebeple de erkekler ‘seni seviyorum’ demezler. Peki, erkekler neden seni seviyorum demez ? diye merak ediyorsanız, bu nedenler şu şekilde sıralanabilir:

Kaybetme Korkusu Yüzünden 

Bazı erkekler sevdiği kadını kaybetme korkusundan ötürü sevgilerini dile getirmek istemezler. Sevgisini dile getirdiği zaman yalnız kalacağını veya terk edileceğini düşünürler. Bu sebeple de genel olarak sevdiği insana sevgisini dile getirmekten kaçınırlar demek oldukça mümkün.

Reddedilme Korkusu Yüzünden 

Sevdiği insana hissettiği duygularını reddedilme korkusu yüzünden dile getirmeyen birçok erkek vardır. Söylediği zaman sevgisinin karşılıksız olabileceği düşüncesinden hep yalnız kalırlar. Bu tip erkekler her ne kadar duygularını dile getirip söyleyemese de aslında sanıldığından daha büyük bir sevgi beslemektedir karşısında ki insana.

Sevdiğini Söylemek İçin Evlenmeyi Beklemesi 

Bazı erkekler sevgisini dile getirmek için evlenmeyi beklemektedir. Çünkü, sevgisini sadece ve sadece evlendiği kadına söylemek bu tip erkekler için çok önemli ve kutsaldır. Eğer ilişkiniz adım adım evliliğe gidiyor fakat erkek arkadaşınız size olan sevgisini dile getirmiyorsa endişelenip sorun yaratmayın. Çünkü, ilişkinizi evliliğe taşıma yolun da ilerleterek sizi sevdiğini söylemiş kadar olacaktır. Ayrıca evlendiğiniz zaman bu tip erkekler duygularını dile getirmeye başlamaktadır demek oldukça mümkün.

Sevdiğini Dile getirmekten Utanması 

Kimi erkek cesur bir şekilde sevdiği kadına sevgisini dile getirmekten çekinmez. Fakat bazı erkekler sevdiğini karşısında ki insana söylemekten çekinir ve oldukça utanırlar. Bu durum sevmediği anlamına gelmemektedir. Sevdiğini söylemekten çekinen ve utanan bir erkek gerçekten seviyordur demek oldukça mümkün.

Sevgisini Nasıl Gösterebilir Veya Dile Getirebiliri Bilmemesi 

Sevgisini nasıl göstereceğini veya dile getireceğini bilmeyen erkekler vardır. Bu tip erkekler ailesinden ya da çevresinden çok fazla sevgi görmemiş veya seviyorum kelimesi etrafın da çok sık dile getirilmemiş olması sebebi ile karşısında ki insana da sevgisini göstermeyi ve dile getirmeyi bilememektedir.

Sevgisini Sevmediği İçin Dile Getirmemesi 

Bir erkek sevgisini hiç bir zaman dile getirmiyorsa bu sizi sevmediğini göstermektedir. Erkeklerin sevgisini söyleyememesinin birçok nedeni arasında bu sevgisizlik sebebi de vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.