Ultimate magazine theme for WordPress.

Duvarda Sarı Rengini Nasıl Kullanabilirsiniz?

0 337

Dekorasyonlarda kullanılan renkler, büyük önem taşımaktadır. Genellikle dekorasyonla uyumuna ve kullanım kolaylığına dikkat edilse de, renklerin insan psikolojisi üzerindeki büyüktür. Özellikle sarı renginin, psikolojik anlamda rahatlatma özelliği bulunduğu için ev dekorasyonunda mutlaka kullanılmalıdır. Peki, duvarda sarı rengini nasıl kullanabilirsiniz?

Duvarlarda Sarı Renginin Esintisi

Sarı rengi duvarlarda dikkatli şekilde kullanılması gereken renklerin başında gelmektedir. Doğru tonlarda kullanımı rahatlamaya yardım ederken, yanlış ve yoğun tonlarda kullanımı rahatsızlık yaratabilmektedir. Sarı rengini duvarda kullanmaya karar verdiğiniz zaman, bazı adımlara dikkat etmelisiniz. Sarının kullanılacağı odalar, dikkatli bir biçimde tercih edilmelidir. Açık sarı rengi, insan psikolojisi üzerinde rahatlamaya yardım etmektedir. Bu nedenle bebek odalarında da rahat bir biçimde kullanılabilir. Açık sarı rengi, dekorasyon anlamında da rahat kullanılabilecek bir renktir. Pek çok renkle kombin edilmesi kolaydır ve odaları olduğundan daha büyük gösterme özelliği taşır. Bu özellikleri taşıyabilmesi için dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar bulunur.

Duvarlarda Sarı Rengini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sarı rengi, açık tonlarda kullanılırken rahatlamaya yardım etmekteyken; yanlış tonlarda kullanıldığı zaman agresif davranışlara sebep olmaktadır. Fazla koyu ve canlı tonlarda kullanılması önerilmemektedir. Canlı sarı rengini, bebek odalarında kullanmak doğru değildir. Çünkü sarı rengi ferahlatmanın ve dinlendirmenin ötesinde enerji vermekte ve bebeklerin uykuya dalmasını güçlendirmektedir. Açık sarı rengi kullanılacağı zaman da, açık mavi ile beraber dekore ederek dengelemek gereklidir. Mutfaklarda, banyolarda ve yatak odalarında da rahatlıkla sarı rengi kullanılabilmektedir. Sarı duvarlar, mevcut banyonuza daha sıcak bir hava katacaktır. Mutfağınızın duvarlarını sarı renginde kullanmak istiyorsanız da, siyah dolaplardan uzak durmalısınız. Sarı ve siyah renginin beraber kullanımı; dekorasyonda bir arada bulunması önerilmeyen renklerdir.

Duvarlarda Sarı Renginin Kullanımı Nasıl Önerilmektedir?

Duvarlarda sarı rengini kullanmak için doğru tonu bulmalısınız. Yanlış tonlar, gözleri rahatsız etmektedir. Yapılan araştırmalara göre fazla parlak olan sarı renginin kullanımı depresyona sebep olabilmektedir. Bu nedenle genellikle kahverengiye yakın olan ya da çok açık olan sarı renkleri duvarda kullanılmak üzere önerilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.