Ultimate magazine theme for WordPress.

Doğru İnsanı Bulmanın 5 Püf Noktası

0 362

Doğru insanı bulmanın oldukça zor olduğu çoğu kişi tarafından artık kabul edilmiş bir konudur. Özellikle ne konu hayat arkadaşınız seçmeye gelince işler git gide sarpa sarar. Düşünceler çoğalır. Kalp ve mantık çatışır. Fakat ne olursa olsun kişi bir karar verir. İyi ya da kötü en kötü karar bile kararsızlıktan daha iyidir. Bu yüzden de çoğu bloklarda doğru insanı bulmanın birçok püf noktası vardır. Doğru insan bir anda karşınıza çıkmaz. Doğru insan kişinin kendisine en yakın hissettiği kişidir aslında. Peki, dünyada milyarlarca insan varken kendimiz için doğru insanı bulmayı nasıl yapacağız. Bu sorunun cevabı aslında kişinin kendi içerisinde gizli. Özellikle sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri bile karşılaştırarak sizler için doğru bir kişi ile beraber olup olmadığınızı bile anlayabilirsiniz.

Alışkanlıklarınızı Karşılaştırın

Alışkanlıklar bir kişinin gün içerisinde kendini en çok yansıtan eylemlerinden biridir aslında. Çünkü alışkanlık haline gelmiş şeyleri değiştirmek çok zordur. Bunun için bir insan 7’sinde neyse 70’inde de odur diye atasözleri bile vardır. Bir insan küçük yaştan beri yetişir. Kendi hayatının içerisinde bazı şeylere yer verir ve alışkanlık haline dönüştürür. Bir kişi alışkanlık olarak kitap okuyabilir. Fakat eğer siz kitap okumayı sevmiyor ve bu sizin için vakit kaybı geliyor ise bu kişi sizin için doğru bir insan değildir.

Hobileriniz Aynı Mı?

Aynı alışkanlıklar gibi hobiler de önemlidir. Tek farkı değiştirilebilir veya geliştirilebilir olmasıdır. Özellikle seyahat etmeyi seven bir kişi için karşısındaki kişi uçak yolculuğundan korkuyor ise ve bununla baş edemiyor ise bu ciddi anlamda iki kişi arasında sıkıntıya neden olabilecektir.

Boş Vakitlerinizi Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Boş vakitlerinde sadece TV izlemeyi seven bir kişi ile boş vakitlerinde dışarıda dolaşmayı seven bir kişi arasında da hep çakışma olacaktır.

Arkadaşlarının Yanında Sizin İle İletişimi Nasıl?

İletişim doğru insanı bulmak için oldukça önemlidir. Arkadaş ortamında sizi ikinci planda tutan bir kişi emin olun sizin için doğru insan değildir.

Uzun Soluklu Hayalleri ve Hedefleri Neler?

Kendinizi 5 yıl sonra nerede görüyorsunuz sorusunun cevabı sizinki ile çok zıt bir durum ise uzun soluklu mutlu olmayacağınızı söyleyebiliriz. En azından hedeflerinizde kesişim kümeleriniz muhakkak olmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.