Ultimate magazine theme for WordPress.

Diyabet Hastaları Nasıl Diyet Yapmalıdır?

0 345

Diyabetin tıbbi terminolojide kullanılan adı “Diabetes Mellitus”tür. Tip 1 ve tip 2 olarak iki tipi bulunmaktadır. Şeker vücudun en temel besinidir. Vücuda şeker girdikçe, kandaki şeker miktarı artmaktadır. İnsülin hormonu, kandaki şeker oranını azaltmakla görevli bir hormondur. Kandaki şeker miktarı artınca pankreas organından insülin hormonu salgılanmaktadır. Diyabet hastalığının belirtileri; sık sık idrara çıkmak, bol su içmek, ciltte kuruluk, ağızda kuruluktur. Açlık kan şekeri en az 8 saat olmak üzere aç kalındıktan sonra ölçülen değerdir. Açlık kan şekerinin normal değerleri 70- 100 mg/dl’dir. Tokluk kan şekeri ise yemek yendikten 2 saat sonra ölçülür. Normal değerlerinin 140 mg/dl’nin altında olması beklenir. Tip 2 diyabetli hastalarda tablet kullanılır. Tablet kullanılmasına rağmen kan şekeri düşmüyor ise insülin iğneleri kullanılır. Gençlerde ve çocuklarda da tip 2 diyabet görülme olasılığı vardır. Tip 2 diyabet riski yaş ilerledikçe artmaktadır. Peki, Diyabet Hastaları Nasıl Diyet Yapmalıdır?

Diyabette Diyet

Aynı zamanda diyabet hastalığı ile nasıl mücadele edilmesi gerektiği ile ilgili hastalar diyetisyen ile görüşebilir. Kan şekerini temel besin olan karbonhidrat ve şekerler arttırmaktadır. Diyabet hastaları öğünlerde karbonhidrat ve şeker azaltılmış diyet ile beslenmelidir. Tatlılardan, şekerden ve hatta meyveler porsiyonları azalarak tüketilmelidir. Ekmek ve diğer yüksek miktarda karbonhidrat içeren hamur işlerinden uzak durulmalıdır. Fazla karbonhidrat, vücutta kan şekeri denilen glikoz miktarını arttıracaktır. Vücutta biyokimyasal tepkimeleri hızlandırarak zararlı maddelerin vücut dışına atılmasını sağlamak amacıyla bol su tüketilmelidir. Tuzun kan basıncını yani tansiyonu yükseltmesi ve pankreası yorması nedeni ile öğünlerde tuz kısıtlanmalıdır.

Diyabette Egzersiz

Düzenli yapılan egzersiz kilo almayı önler. İyi kolesterolü arttırırken kötü kolesterolü düşürür. Kalp hastalıklarından korur. Ayrıca egzersiz strese karşı da dayanıklılık sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.