Ultimate magazine theme for WordPress.

Depresyon Nedir? Depresyon Tanımı

0 336

Sadece moral bozukluğu hatta bazen halk arasında şımarıklık olarak görülen depresyon aslında tıbbi bir hastalıktır. Psikolojik kökenli olmasına rağmen semptomlar fiziksel etkilere yol açarak kişinin hayat kalitesini hatta sağlığını ciddi oranda tehdit edecektir. Hatta ileri seviyelerde intihara kadar sürükleyebilecek bu ciddi sorun için acil önlem alınması gerekmektedir.

Depresyonda olduğunu kabul etmek 

Kişi yaşadığı sorunları genelde başkaları ile paylaşmaktan hatta kendine bile itiraf etmekten kaçınır. Bu yüzden tanı süreci oldukça zorlu bir hastalıktır. Aslında geniş bir belirti listesi olan bu rahatsızlıkla ilgili şüphe götürmez gerçek tedavi olunmadığı zaman artma ve tekrarlama olasılığının yüksek olduğudur.

Beden dili depresyonu saklayamıyor 

Mutsuz bir yüz ifadesi, çökük omuzlar, gözleri kaçırmak, az konuşmak gibi belirtiler genelde kişinin depresyonda olduğuna işarettir. Ayrıca kısa sürede yaşanan kilo artışı ve azalması da yine belirti olarak kabul edilir. Dikkati toplamada zorlanma, hoşnutsuzluk, asabiyet, içe dönme gibi ek belirtiler kişinin yoğun bir depresyonun pençesine olduğunu gösterecektir.

Depresyonun çeşitleri 

Depresyon nedir depresyon yaşam kalitesinde ciddi bir düşüşe yol açan ve her yaş grubunda karşılaşılabilecek önemli bir rahatsızlıktır. Kendi içerisinde farklı çeşitleri vardır. Majör depresyon olarak adlandırılan en ileri halidir. Genelde %2 civarında görülme sıklığı vardır. İlaçlar ve terapiler ile daha ciddi bir tedavi sürecini beraberinde getirir.

Minör depresyon ile tanışmak 

Nüfusun çoğunluğunda görülen örtülü depresyon genelde kişilerin başka bahaneler ardına gizlenmesi ile kendini gösterir. Zira hep sinirlendircek olaylar ya da kişiler vardır ve suç onlarındır. Minör olarak adlandırılan ise yine fiziksel bir takım işaretler ile kendini gösterir. Ağlama nöbetleri, baş dönmesi, toplumdan kaçma ve bayılcakmış gibi hisler en önemli belirtilerindendir.

Depresyonu tetikleyen nedenler 

Depresyon nedenleri psikolojik olabileceği gibi biyolojik kökenli de olabilir. Genetik faktörler de bu hastalığın yaşanması riskini arttıran etkenlerdendir. Ani kayıplar, iş ve ortam değişikliği gibi durumlarda kişi yaşadığı sorunlar ile başa çıkma yöntemi olarak bilinçsizce depresyona sığınabilir.

Tedavi aşamalarında ilacın önemi

Tedavi edilmediği sürece tekrarlanma riski olan bu sağlık sorununun öncelikle uzman hekimler gözetiminde ele alınması gerekiyor. Depresyon tedavisi için en etkili yöntem ilaçlar. Ayrıca etkili bir terapi de ihmal edilmemelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.