Ultimate magazine theme for WordPress.

Çocuğum Okula Gitmek İstemiyor Ne yapmalıyım?

0 358

Okul fobisi genelde okula yeni başlayan ya da okulda sevmediği durumlar ile karşılaşan çocuklarda olur. Çocuğunuz okula gitmekten korkuyor ve okula gitmek istemiyorsa bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Çocuğunuz okula gitmek istemiyorsa endişelenmenize gerek yok. Pek çok çocuk bu yoldan geçti. Öncelikle kendinize şu soruları sormalısınız. “Çocuğum neden okula gitmek istemiyor? Okulda onu hangi durumlar rahatsız ediyor olabilir?” Bunları anlamak için çocuğunuz öğretmen ve diğer çocuklarla olan ilişkisine bakmalısınız. Bu soruları yanıtlamanız ardından çocuğunuzu okula alıştırabilmek için şu adımları takip edebilirsiniz. İlk hafta çocuğunuzu okula sadece 1 saatliğine götürerek buna başlayabilirsiniz ardından ikişer ardından üçer saat boyunca okulda kalmasını sağlayıp tekrar alabilirsiniz. Zamanla çocuk sizin desteğinizi daha güçlü hissedecek ve güvende hissedecektir zamanla okulu sevecek ve kendi başına kalmayı alışkanlık haline getirebilecektir.

Çocuğumla birlikte okula gitmek doğru mu?
Bu da bize en çok sorulan sorular arasında. Çocuğun okula alışma süresi boyunca adım adım kendinizi geriye çekerek çocuğunuzu okula bırakabilirsiniz. Bunu nasıl sağlayacaksınız? Sorusuna gelecek olursak. İlk gün çocuğunuzu derse bırakın ardından okulun bahçesine kadar bırakın ardından okulun dışına doğru çıkmaya devam edin. Bu sayede çocuk zamanla alışacak ve size daha az ihtiyaç duyacaktır.

Kreşte Çocuğum Çok Hırçın Davranıyor Ne Yapabilirim?
Sorunun temeline inmeniz gerekir. Çocuğunuzun neden hırçın davrandığını düşünün. Sistemli çalışın çocuğunuzun hangi durumlarda hırçın davrandığını bir köşeye not alın. Aldığınız notlardan faydalanarak çözümler üretmeye çalışın. Bu sayede zamanla çocuğunuz hırçın davranışlarını önlemiş onun uyum sağlamasını kolaylaştırmış olacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.