Ultimate magazine theme for WordPress.

Cinsel Gücü Arttıran Besinler Nelerdir?

0 321

İlişkilerde cinsel yaşamın düzenli bir şekilde devam etmesi, çiftlerin daha mutlu ve sağlıklı olması açısından büyük bir önem taşımaktadır. Ancak kimi zaman bireylerde cinsel istek azalabilir ve buna bağlı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Cinsel isteğin azalması sonrası en büyük problem ise psikolojik olarak oluşan sorunlardır. Bu tür problemler yaşamamak ve cinsel gücü arttıran besinler ile doğal yollardan isteksizlik ortadan kaldırılabilmektedir.

1.Antep Fıstığı

Antep fıstığı içerisinde bulunan L-arginin, protein ve E vitamini sayesinde cinsel isteğin arttırılmasında kullanılabilmektedir. Antep fıstığı, içeriğinde yer alan maddeler ile vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımının artması ise cinsel arzuyu tetiklemeye yaramaktadır.

2.Karpuz

Karpuzda da aynı Antep fıstığında olduğu gibi L-arginin maddesi bulunmaktadır. Bu madde kan dolaşımını arttırmada kullanılan en önemli maddelerden bir tanesidir. Bu nedenle karpuz da cinsel istek arttırıcı besinler arasında yerini almaktadır.

3.Çikolata

Çikolata vücudun seratonin salgılaması konusunda etkili olması ile tanınmaktadır. Bunun yanı sıra içerisinde fenetilamin maddesi de bulunmaktadır. Bu sayede çikolata üzerinde yapılan araştırmaların sonucunda ortaya afrodizyak etkisi çıkardığı görülmektedir. Cinsel gücü arttıran en önemli besinler içerisinde yer almaktadır.

4.Ayçiçeği ve Kabak Çekirdeği

Ayçiçeği ve kabak çekirdeği, E vitamini ve yağlar konusunda oldukça zengin besinlerdir. Bu nedenle çekirdek tüketen kişilerde iktidarsızlık sorunu ortadan kalkmaktadır. Aynı zamanda da cinsel arzuyu tetikleyen unsurlar arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra ayçiçeği ve kabak çekirdeği, kalp ve sinir hastalıklarını da önleme konusunda son derece etkilidir.

5.Kuruyemişler

Fındık, fıstık, ceviz, badem gibi çerezler içerisinde barındırdıkları lifler ve proteinler sayesinde tüketimi sonrasında vücuda enerji vermektedir. Birçok kişi tarafından cinsel gücü arttıran kuruyemişler olarak da bilinirler. Tüm bunlarla beraber içerisinde B vitamini bulunduran bu besinler, zihinsel ve bedensel yorgunluğu da ortadan kaldırmaktadır.

6.Pekmez

Özellikle kış aylarında enerji vermesi ve vücut direncini arttırması için kullanılmakta olan pekmez, içerisinde barındırdığı demir, potasyum ve kalsiyum sayesinde kan hücrelerinin çoğalmasına olanak sağlar. Tahin ile beraber tüketildiğinde daha etkili olan pekmez, kan dolaşımını arttırarak cinsel isteği uyandırmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.