Ultimate magazine theme for WordPress.

Cinsel Gücü Artıran Besinler

0 306

Kan Akışını Hızlandıran Besinler Cinsel Arzuyu Arttırır

Cinsel ilişki sonrasında her iki tarafında mutlu kalması önemli. İlaç içermeyen oldukça doğal ürünlerin içerisinde bulunan ve hormonları tetikleyici bazı özellikler sayesinde kimi gıdalarda cinsel gücü arttırıcı etkenler bulunmaktadır. Antep fıstığı içerisindeki L- arginin maddesi cinsel bölgeye giden kan akışını hızlandırarak cinsel uyarılmayı tetikler.  Vücutta yer alan damarları rahatlatan yaban mersini kan akışını hızlandırarak uzun ereksiyon sağlayan diğer besinlerdendir. İçerisinde bulunan boron minerali sayesinde kadınlık ve erkeklik hormonları dengeleyen balda cinsel gücü arttırmaktadır.

Afrodizyak Etkili Besinler Dürtüyü Arttırır

Afrodizyak etkisine sahip olan istiridye ise cinsel dürtüyü ve aynı zamanda sperm sayısınıda arttırmaktadır. Her gün bir avuç tüketilmesi önerilen ve vücut için oldukça faydası olan kızılcıkta afrodizyak etkisine sahip diğer besinlerdendir. Erkeklerde cinsel gücü ve istediği arttıran ve potasyum içerden muzda cinsel dürtüyü sağlar.

Besinlerin İçerdiği Vitaminlere Dikkat Edilmeli

İçerdiği e vitamini ve magnezyum minerali sayesinde kan akışını hızlandırarak uyarılmayı sağlan bir diğer besin ise bademdir. Folik asit zengini olan çilekte cinsel organı besleyerek sperm sayısını arttırıyor. İçerdiği antosiyan maddesiyle afrodizyak etkisi yaratan ahudududa cinsel gücü arttırmada oldukça etkilidir. Şeker oranı son derece yüksek olan ve kontrollü şekilde tüketilmesi gereken incirde cinsel dürtüyü kuvvetlendiren besinler arasındadır. İçerisinde bulunan seratonin ve fenetilamin sayesinde mutluluk hormonu sağlayan çikolatada afrodizyak etkisine sahiptir. E vitamini zengini olan kabak çekirdeği ve ay çekirdeği sayesinde iktidarsızlık sorunu ortadan kalkarken cinsel arzuda artış gösterme eğilimindedir.

Enerji Veren Besinler Cinsel Gücü Arttırır

Tüketildiğinde bol enerji vererek kan akışını hızlandıran besinlerden biride fındıktır.  İçerdiği b vitamini ve proteinler sayesinde cinsel gücü arttırır. Baharatlarda kan akışını hızlandırarak libidoyu ve cinsel istediği arttırmaktadır. Her şeyde olduğu gibi baharat tüketiminde de aşırıya kaçılmamalıdır. Bol lifli yapısı ve içerdiği vitaminler sayesinde tutku ve libidoyu arttıran bir diğer besin ise kuşkonmazdır. Eskiden beri güç kuvvet verdiği söylenen tahin pekmez ikilisi için aynı kuvveti yatakta verdiğini söylemekte yanlış olmaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.