Ultimate magazine theme for WordPress.

Cilt Rengini Açmaya Yarayan Kürler ve Maskeler

0 354

Açık tenli ve estetik bir görünümde olan bir cilde sahip olmak herkesin istediği bir durumdur. Bunun için çeşitli kozmetik ürünlerinin olmasının yanı sıra evde hazırlanacak kolay maskeler ve kürler ile de cilt renginin açılması mümkündür. Çeşitli maske tarifleri kozmetik ürünlerden daha etkili olarak görülmektedir.

1. Yoğurt

Yoğurt, özellikle besin değeri yüksek bir madde olduğundan dolayı, cildi beslemek ve cilt tonunu açıcı bir etki yaratmak konusunda başarılıdır. Cilde maske şeklinde uyguladıktan 15 dakika sonra ılık su ile yıkayarak ve bu uygulamayı günde bir kez, birkaç hafta boyunca yaptıktan sonra gözle görülür bir fark ortaya çıkmaktadır.

2. Limon

İçerisindeki asit ve C vitamini sayesinde cildi yenilemeyen, besleyen limon cilt tonunu açmak amaçlı da kullanılabilmektedir. Taze sıkılmış limon suyunu cilde pamuk yardımı ile uyguladıktan sonra bir süre beklemek gerekmektedir. 1 saat kadar bekledikten sonra da ılık su ile yıkanmalıdır. Limon suyu hassas ciltlerde tahribat meydana getirebilmektedir. Limon alerjisi olanlar ve cildi duyarlı olan kişiler farklı alternatif yöntemleri denemelidir.

3. Nohut Unu

Nohut unu maskesi, cilt tonu açmak için en uygun yöntemlerden bir tanesidir. Su ile nohut unu karıştırıldıktan sonra macun kıvamını almalıdır. Burada önemli nokta macunun koyu bir kıvam almasıdır. Ciltte beyazlatılmak istenen bölgeye macunun uygulanması ve kuruması beklendikten sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

4. Bal

Cilt tonunun koyulaşmasında en önemli faktörlerden bir tanesi de kuru ciltlerdir. Bu nedenle bal nemlendirici etkisi ile cildi besleyerek canlanmasına, dolayısıyla da cilt tonunun açılmasına imkan sağlamaktadır. Maske şeklinde balı uyguladıktan sonra ılık su ile yıkayarak temizlenmelidir. İlk uygulamadan sonra bile ciltte oluşan parlak ve taze görüntü dikkat çekmektedir.

5. Aloe Vera

Vücutta oluşan her türlü yaranın, iltihabın ve tahribatın giderilmesinde uygulanan aloe vera jeli, cilt rengini düzenleyen unsurlar arasında yer almaktadır. Aloe vera yapraklarının içerisinde bulunan jelin yüze maske şeklinde düzenli bir şekilde uygulanması sonucunda doğal ve orijinal rengi elde etmek mümkündür.

6. Salatalık

Salatalık cilt maskeleri ve maske karışımları arasında en fazla tercih edilen maddedir. Bunun nedeni ise tüm ciltler için uygun olmasıdır. Salatalık maskesi, kişinin cildinde serinletici ve beyazlatıcı bir etki oluşturmaktadır. Salatalıklar dilimlendikten sonra cildin koyu olan bölgelerine yerleştirilir. Sonrasında ılık su ile yıkanır ve düzenli uygulama sonucunda gözle görülür bir fark ortaya çıkmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.