Ultimate magazine theme for WordPress.

Cilt Bakımı İçin Pratik Öneriler

0 356

Şüphesiz herkesin hayali sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmaktır.Bu hayali gerçekleştirmek çokta zor değildir.Düzenli olarak cildimizi nemlendirmek ona ışıltı ve renk katacaktır.Nemlendirici seçimi cilt tipine uygun olarak yapılmalıdır. Hangi cilt tipinde olursanız olun kullanılan her ürünün talimatları okunmalıdır. Yan etkileri görüldüğü durumlarda mutlaka hastaneye gidilmesi gerekir.

KURU CİLTLER İÇİN;

Kuru ciltli bireyler nem oranı fazla ürünler tercih etmelidirler. Sabun cildi kurutmaya yatkın bir ürün olduğu için kuru ciltler kaçınmalıdırlar. Cildin kuruluğunu önlemek adına bol su tüketmeleri de faydalı olacaktır. Olabildiğince çok vücuda sıvı alımı ciltlerini daha canlı gösterecektir.

KARMA CİLTLER İÇİN;

Karma ciltler için cilt bakımı biraz zorludur. Cildin belirli bölgeleri yağlı bir görünümde iken yanak, göz çevresi gibi bölgeler kurudur. Bu ciltlere ağır nemlendiriciler sürmek sivilce ve akne problemine sebep olabilir. Bu yüzden karma ciltler için hazırlanan ürünleri almalarında fayda var.

YAĞLI CİLTLER İÇİN;

Yağlı ciltler için cilt bakımı ise nemden uzak durmak demek değildir. Bu yanlış bir düşüncedir. Bu ciltler için yağ dengeleyici ürünler kullanılmalıdır. Kuru ciltlerin kaçınması gereken sabun yağlı ciltli bireyler için oldukça uygundur.

CİLT BAKIMINDA YAŞ FAKTÖRÜ;

Yaş faktörü de cilt bakımı icin önemlidir.Hayatımızın her döneminde değişen şeylerden biri de cilt tipimizdir. Bebeklik cildimizle şuan ki cildimiz arasında gözle görülür farklılıklar vardır. Yaş ilerledikçe vücuttaki su miktarı azalır. Bu durum cildin kurumasına yol açar. Yani gençken ışıltılı olan ciltler yaş ilerledikçe parlak görüntüsünü kuru bir görüntüye bırakabilir. Bu durum kullanılan ürün cinsini ve miktarını etkileyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.