Ultimate magazine theme for WordPress.

Bol Paça Kot Pantolonlar Nasıl Giyilir? Uygun Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

0 364

Bol paça pantolon altına nasıl ayakkabı giyilir diye düşünenlerin dikkat etmesi gereken püf noktalar bulunur. Renkler, desenler, diğer aksesuarlar gibi.

Bol Paça Kotun Rengine Göre Ayakkabı Seçimi

Kot denilince genel olarak mavi ve tonları akla gelse de siyah, yeşil, beyaz, kırmızı,pembe gibi renkleri tercih edenler de bulunur. Bol paça kot koyu mavi tonlarındaysa kahverengi ayakkabı, açık mavi tonlarındaysa siyah ayakkabı uygun olur. Kot siyah, yeşil ve kırmızıdan biriyse siyah ayakkabı; pembe ya da beyazsa beyaz ayakkabı tercih edilir.

Bol Paça Kotun Desenine Göre Ayakkabı Seçimi

Bol paça kot desensiz ve sade bir görünümdeyse yine sade görünümlü bir ayakkabı ile kombinlenir. Zımbalar mevcutsa, zımbalı bir ayakkabı giyilir. Kotta taşlama denilen yer yer beyazlatma çalışmaları varsa sade bir ayakkabı tercih edilir.

Bol Paça Kotun Kombinlendiği Aksesuarlara Göre Ayakkabı Seçimi

Çantalar deri ise ayakkabı da deri, kumaş ise ayakkabı kumaş ya da spor olmalıdır. Ayakkabılarda ve çantalarda aynı doku yakalanmalıdır.

Kumaş pantolon altına nasıl ayakkabı giyilir diye düşünenlerin dikkat etmesi gerekenler; renkler, paça genişliği ve aksesuarlardır.

Kumaş Pantolonun Rengine Göre Ayakkabı Seçimi

Kumaş pantolonlar resmiyeti simgelediklerinden genellikle koyu renkli olanları giyilir. Siyah kumaş pantolonun altına siyah, bordo, koyu yeşil topuklu ayakkabılar uygundur. Kahverenginin altına her zaman kahverengi seçilir. Nadiren seçilen diğer renklerdeki (beyaz, kırmızı, yeşil gibi) kumaş pantolonlar için pantolon rengiyle aynı renk veya beyaz topuklu ayakkabı uygundur.

Kumaş Pantolonun Paça Genişliğine Göre Ayakkabı Seçimi

Geniş paça kumaş pantolonlarda kalın topuklu ayakkabılar, dar paçalarda ince topuklu ayakkabılar seçilmelidir.

Kumaş Pantolonun Kombinlendiği Aksesuarlara Göre Ayakkabı Seçimi

Resmi bir görünümü simgeleyen kumaş pantolonlara uygun çantalar ve ayakkabılar da desensiz olmalıdır. Sadece zincirli çanta kullanılıyorsa ayakkabıda da zincir bulunmalıdır. Çanta ve ayakkabıların ikisi de deri veya ikisi de süet olmalıdır.

Kumaş pantolon altına ayakkabı bayan için mutlaka topuklu olmalıdır. Baylar için saatlerle uyumlu olmalıdır.

Foto Galeri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.