Ultimate magazine theme for WordPress.

Bodrum’da Yemek İçin Nerelere Gidilir

0 323

Tatil denince aklımıza ilk gelen yerlerden biri genellikle Bodrum olmaktadır. Hem ünlü akınının olduğu hem yabancı turist akının olduğu yerlerden biri olan Bodrum gerek denizi, gerek plajları, gerek gece hayatı, gerek tarihi mekânları ve gerek yemekleri ile tatile giden herkesi fazlasıyla tatmin etmektedir. Birçok uygulama olsa da yine de avantajları dezavantajları ile en iyi gidilebilecek yemek yeme yerlerini ayrıntılı bir şekilde bu yazıda bulabilirsiniz.

Cafe Limon

Cafe Limon Bodrumun Gümüşlük semtinde yer almaktadır. Yer bulabilmek nerede imkânsız olup muhakkak rezervasyon yapılması gerekmektedir. Buranın en büyük özelliği gün batımıdır. Yemeğinizi yerken gün batımını islemek oldukça romantik bir görüntüdür. Bu yüzden de çoğu turist özel zamanlarda bu restoranı tercih etmektedir. Belirli bir saatten sonra da sessiz ve sakin bir ortam olmaktadır.

Bağ Arası

Bağ Arası adı üstünde bağların arasında bulunan harika bir restorandır. Özellikle mandalina ağaçlarının arasında bulunmaktadır. Bu yüzden de kokusu mükemmeldir. Çok popüler bir yer olduğu için boş masa bulabilmek çok zordur. Bu yüzden de muhakkak rezervasyonlu çalışmaktadır. Bu konuda da herkesi uyarmaktadırlar.

Körfez

Bostum deyince akla ilgi gelen yerlerden biri körfezdir. Bodrumun merkezinde bulunan bu restoran oldukça bilinmektedir. Alternatif rock müzik severleri için çok uygun bir mekândır. Çalınan şarkılar oldukça kaliteli olduğu bilinmektedir. Bu tarzda müzik severler için yemek anlamında da oldukça tatmin edici olabilir.

Karpuz

Bodrumun en kaliteli mekânlarından birini sorsanız birçok kişi tarafından Karpuz ismini duyarsınız. Bodrumun merkezinde yer almaktadır. Sadece yemekleri ile değil yan zamanda gece hayatıyla da oldukça bilindik bir mekân olmayı başarmıştır. Pop müzik kültürüne sahip olduğu için çoğu kişiye hitap etmektedir. İçeri damsız alınmamaktadır. Bu konuda da oldukça hassas davranmaktadırlar.

Hoca’nın Yeri

1991 yılından beri Bodruma gelen turistlerin uğramadan geçmedikleri bir mekândır. Daha geleneksel yiyecekleri müşterilerine sunmaktadır. Mantıdan çiğ böreğe, saç kavurmadan pideye ve peynirli puf böreğine kadar birçok anlamda müşterilerine lezzet şöleni yaşatmaktadırlar. Özellikle mantıları efsanedir. Hem fiyatları hem yemek kalitesi anlamında bakıldığında birçok restorandan çok daha iyidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.