Ultimate magazine theme for WordPress.

Bikini Bölgesini Tıraş Etmek Zararlı Mı?

0 362

Kadınların çoğunluğu genital bölgelerinde ki kıllardan rahatsız olduğu için sürekli olarak tıraş ediyor. Yapılan son araştırmalara bakıldığında ise bu durumun sakıncalı olduğu ortaya çıktı. Uzman İngilizce jinekolog İngiliz Dailymail gazetesine konu hakkında bilgi verdi. Genital bölgedeki kılların ne işe yaradığı hakkında bilgi verdi.

Jinekolog Dr Alyssa Dweck savunmasına göre genital bölgede ki kıllar ısı kaybına karşı cildi koruyor. Egzersiz sırasında oluşacak travmalarında koruyucu nitelikte görev görüyor. Kasıkta bulunan kıllar ise tampon görevi gördüğünü açıkladı yani cinsel ilişki sırasında hassas bölgenin tahriş olmasını önlüyor. Aynı zamanda bu bölgede ki kıllar bisiklet kullanımı yahut egzersiz sırasında yastık görevi görüyormuş. Yapılan birçok araştırmada bu durumu destekler nitelikte 2016 yapılan bir araştırmaya göre kasık bölgesinde ki kılları temizleyen kişilerin %70 oranla daha çok hastalığa yakalandığı açıklandı. Buna sebep olarak da epilasyon yöntemlerinin cilde küçük yaralar açtığı gösterildi. Oysa kasık tüylerinin cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlediği yönünde açıklamalar yapıldı.

Kasık kıllarında yer alan ısı sayesinde erkeklerin daha kolay ereksiyon yapılan araştırmalarca gözlemlenmiş. Son olarak ise kasık tüyleri feromonları tutarak daha fazla cinsel enerji yaydığı yönünde. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bilimsel araştırmalar bu sonucu doğurmuş fakat bunun ülkemizde uygulanabilirliği tartışma konusu. Zaman içinde daha neler çıkacak karşımıza bakıp göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.