Ultimate magazine theme for WordPress.

Bebekleri Sinirlendiren Nedenler

0 359

Bebekler genelde sevecen bakışlar ile etrafa gülücükler saçan cennetten hediyelerdir. Ama bazı saman bebekler sinirlenir hem de çok sinirlenir. Bebekleri sinirlendiren nedenleri  aşağıdaki gibi anlatmaya çalıştık.

Bebeğinizi Sinirlendiren 3 Neden

Kişilik yapısı zaman içinde şekillense de bebeğinizin sinirlendiğini belirtmek için bir takım hareketleri vardır. Bunlar; kucağı alındığında kendini atmaya çalışma eylemi, mamasını tükürüyorsa, sizi itiyor ve ısırıp tırmanıyorsa bebeğiniz size çok kızıyor demektir.

Yemek konusunda ısrar etmeyin.
Siz bebeğinizi aç olarak düşünüyor olabilirsiniz ama o aslında tok olabilir. Bu yüzden ısrarla verdiğiniz gıdayı ret eder. Eğer onu zorlarsanız sinirlenebilir. Bu yüzden bebeğiniz size zorluk çıkarmaya başladığında ısrarcı olmayın biraz zaman geçtikten sonra dikkatini dağıtıp tekrar yedirmeyi deneyin.

Kendini ifade edemediğinde
Bebeğiniz büyüyüp konuşmaya başladığında dar olan kelime dağarcığı nedeniyle tam anlamıyla kendini ifade edemediğinizde sinirlenip hırçın tepkiler verebilir. Eğer böyle bir durum ila karşı karşıya kaldıysanız tek yapmanız gereken ona masal okumak, bir şeyler anlatmak ve iletişim halinde kalmak bu sayede zamanla çocuğunuzun dil bilgisi gelişebilir.

Yabancıların Kucağına Gitmek istemediğinde
Bebeğiniz 6 ayını doldurduktan sonra çevreyi tanımaya başlar. Sizi yabancılardan rahatlıkla ayırabilir siz onu başkasına verme eğilimi gösterdiğinizde ağlayıp, bağırabilir. Bunun en büyük nedeni dış dünyaya karşı güvensiz hissetmesidir. Bu sebepten dolayı yabancıların kucağına gitmek istemediğinde ona ısrarcı davranmayın ve şunu unutmayın bebeğiniz için siz hariç herkes bir yabancıdır.
Bebeğinizin sinirlendiğinde buna engel olmanın en iyi yolu empati yapmaktır. Kendinizi bir bebek gibi düşünüp o an orada bulunan neye sinir olacağını hayal edin. Bu sayede çözüme kolaylıkla erişebileceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.