Ultimate magazine theme for WordPress.

Banyo Dekorasyonları Gereklimidir ?

0 305

Banyoda da dekorasyon mu olurmuş ?

Demeyin…Her yaşam alanı gibi duş alınan yerde önemli bir yaşam alanıdır. Salonunuza yada her hangi bir odanıza yaptığınız dekor sizi nasıl mutlu ediyorsa, duş alanınıza girdiğinizde de aynı mutluluğu hissetmek isteyebilirsiniz. İster küçük ister büyük olsun şık dekore edilmiş bir alan hayatınızı renklendirebilir. Evimizin en küçük alanına seçeceğimiz bir duvar seramiği yada duvar kağıdı, dolaplar, raflar, duş kabini, yer karoları ve küçüklü büyüklü aksesuarların tümü bir tamamlayıcı etki sağlar. Duş alanında geçirilen kaliteli vakit özellikle insan psikolojisi açısında önemli bir rol oynamaktadır. Uzmanlar, banyo yapmanın ruhu dinlendirdiğini söylüyorlar. Ruhumuzu dinlendirirken, göz zevkimizi de doldurmanın etkisi yadsınamaz.

Minimal ve Etkili

Göz zevkini doldurma açısından bu küçük alanlarımız önemli ve gerekli bir etkendir. Üstelik artık günümüzde her bütçeye uygun dekoratif ürünler, yenileme malzemeleri bulunmaktadır. Öncelikle alanlarımızın metrekare olarak değerlendirilmesi doğru olacaktır.

Küçük alanlar için açık tonlarda renkler tercih edilirse, alan hem ferahlar hem de daha büyük görünmesini sağlar. Eski ya da yeni, küçük yada büyük, ev sahibi ya da kiracı ayırt etmeksizin her bütçeye uygun üretilen ve her şeyi kolayca boyayabilen, yeni nesil boyalar mevcut, azıcık bir maliyetle yepyeni bir duş alanı oluşturmak son derece mümkün. Mevcut dolaplardan, mevcut seramiklere hatta musluk bataryalarına kadar, bu yeni nesil boyalarla yenileme yapmak oldukça basit ve sizin için ideal bir tercih olacaktır. Aksesuar olarak, metal ya da ahşap raflar, minik hasır renkli sepetler, onlara uygun minik rulo havlular, alanın dekorasyon renkleri dahilinde, zıt renk ve desende sabunluklar duş alanlarınızı olduğundan daha çarpıcı gösterebilir.

Sadece Siz ve Sizin zevkiniz

Duş alanlarımızda ki aydınlatmanın da önemi oldukça fazladır. Led aydınlatmalar, spot lambalar, aplikler gibi lokal olan ışıklandırmalar, alanınızı olduğundan büyük göstermenize yardımcı olacaktır. Açık renkler her yaşam alanına ferahlık ve genişlik getirir.

Bu etkiyi duş alanınızda da yaratabilirsiniz. Örneğin; Açık gri renk daha çok alanda koyu gri renk ise minimal olarak aksesuarlarda kullanılırsa o alanda tamamlık sağlamış olur. Kırmızı, yeşil gibi canlı renkleri seviyorsanız bu renklerden oluşan objeleri de duş alanınız da kullanabilirsiniz.

Sadelik ve Şıklık

Duş kabiniyle çevrilmiş alanda sıcacık bir duşla ruhunuzu dinlendirirken diğer yandan şık, dekoratif ve bakımlı olması göz zevkinizi de tatmin edecektir, ayrıca hem hayatınıza ve yaşam alanlarınıza renk katacaktır. Alanınız ister büyük olsun ister küçük, bu alanda oluşturmak istediğiniz hissiyat, hijyenik, ferah ve sadelik olmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.