Ultimate magazine theme for WordPress.

Balkonlar İçin Tasarım Fikirleri

0 179

Balkonların en güzel dinlenme yerlerinden biri olduğunu hiç düşündünüz mü? Balkonlar genellikle, çamaşır kurutmak için ya da ardiye şeklinde kullanılır. Ya da bazı insanlar çiçek, bitki yetiştirmek için de kullanabiliyorlar. Ancak, balkonunuzu nefes alabileceğiniz mükemmel bir yere dönüştürebilirsiniz. Balkon dekorasyon önerileri ile hayatınıza renk katabilirsiniz. Hemen dönüştürelim o zaman. Ne bekliyoruz?

Sıcak Atmosfer

Sıcak bir atmosfer sağlayan ahşap yer karoları hem estetik hem de dekoratif özellikleri beraber taşımaktadır. Balkon, teras ya da bahçeler için dış etkenlere dayanıklı verniklerle verniklenmektedir. Bu zeminler, suya dayanıklı olup her zeminde kullanımınıza uygundur.

Küçük Şık Balkon

Şık mobilya tercihleri ve renk uyumlarıyla balkonunuzu şirin bir hale getirebilirsiniz. Ağaçlar ya da çalılarla uyumu yakalamak açısından balkon mobilyaları bej renginde seçilerek uyum yakalanabilir.

Ahşap Mobilyaların Şıklığı

Balkon dizaynları içerisinde diğer bir seçenek ise mobilyaların ahşap olmasından geçmektedir. Ahşap mobilyalar da ağaç renginde olduğu için balkonunuzda bütünlüğü yakalamış olacaksınız.

Capcanlı Renkler

Canlı renk seçimleriyle balkonunuza farklı bir tarz katabilirsiniz. Değişik şekillerde göze hitap eden, estetik mobilyalarla tamamlanırsa, balkonunuzdan hiç çıkmak istemeyebilirsiniz. Şöyle düşünün, fıstık yeşili bir balkon tasarladığınız hayal edin. Ve balkonunuzda envai çeşit bitkiler çiçekler… Şunların uyumu nasıl da mükemmel olurdu, değil mi?

Sadeliğin Ve Şıklığın Balkonu

Sade bir balkon isteyenler, balkonlarında daha çok açık ya da pastel renkleri tercih etmeliler. Örneğin balkonunuzun beyaz renk üzerine bir teması olduğunu düşünelim. Mobilyaların üstündeki yastıkların ise çok uçuk bir mavi olduğunu ve etrafınızda saksıların içinde lavantalar olduğunu hayal edin. İşte sade bir balkon da böylece şık olabilir.

Konforlu Balkonlar

Bu balkonlar da ilk gözünüze çarpacak şey, muhtemelen rahat rahat oturabileceğiniz bir koltuktur. Düşünün ki duvarlarda rengarenk saksılar asılı ve önünde yatağa benzer çok rahat bir koltuk var ve karşı duvarında ise televizyon asılı. Balkon döşeme stilleri ise balkona farklı bir konfor katmaktadır. Herkesin böyle bir yerde nefes almaya ihtiyacı vardır. Bu balkon düzenlemesi de hem sevimli hem de rahat balkonlar arasında yerini alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.