Ultimate magazine theme for WordPress.

Aşkın 10 Belirtisi

0 342

Aşık olduğunu düşünen ve aşkı yaşayan her insanın yaşadığı ortak belirtiler bulunmaktadır. Bu ortak özellikler düşünüldüğünde karşınızdaki kişinin size aşık olup olmadığını anlamanız daha kolay olacaktır. Her insanın karakteri farklı olsa da aşk belirtileri hemen hemen aynıdır.

En Bilinen Belirti; Kalp Atışları

Vücut aşık olduğu kişiyi gördüğü anda çeşitli sinyaller vermeye başlar. Bu sinyallerin başında da kalp atışındaki hızlanmadır. Kalp atışının hızlanmasının nedeni, aşkın adrenalin seviyesini arttırmasıdır. Karşınızdaki kişinin kalp atışını uzaktan fark edemeseniz de, kendinizin birine aşık olup olmadığınızı kalp atışı hızınızdan anlayabilirsiniz.

Ellerde Terleme

Aşkın adrenalin hormonunu yükselttiğini belirtmiştik. Adrenalinin yükselmesinin bir diğer sonucu da avuç içlerindeki terlemedir. Kendinizdeki avuç içi terlemesini kolayca hissetseniz de karşınızdaki kişi ile ilk görüşmeleriniz ise ve el ele tutuşmadıysanız anlayamazsınız.

Ses Değişimi

Birtakım araştırmalar sonucunda aşkın seste ve konuşma tonunda farklılıklar meydana getirdiğini ortaya konulmuştur. Kadınlar aşık olduklarında daha yüksek sesle konuşurken, erkekler ise daha alçak sesle konuşmaktadır.

Göz Bebekleri

Kalp atışını hızlandıran ve avuç içlerinde terleme meydana getiren adrenalin seviyesi aynı zamanda göz bebeklerinde de büyümeye sebebiyet vermektedir.

Aşırı Neşeli Olma

Aşık olan her insan anlamsız yere gülmek ister. Biri durup dururken her söylediğinize gülüyor hatta bazen sebepsiz gülüyorsa bilin ki o kişi aşıktır.

Karşınızdakinin Yaptığını Yapma

Aşık olan kişi aşık olduğu insanın yaptığı her hareketi istem dışı taklit edebilmektedir. Örneğin aşık olduğu kişi bacak bacak üstüne atıyorsa o da bacak bacak üstüne atarak karşısındakini izlediğini belli edecektir.

Yüz Kızarması

Aşık olduğunuzda aynı zamanda utanırsınız da. Bu nedenle yüzün kızarması da en bilindik aşk belirtileri arasında yer almaktadır.

Karın Ağrısı

Aşk ile vücutta yükselen adrenalin miktarı aynı zamanda karın ağrısına da sebep olmaktadır. Bunun bilimsel nedeni ise, kanın karın bölgesinden çekilerek kaslara doğru pompalanmasıdır.

El Hareketleri

Aşık olan insan aşık olduğu kişi karşısında ne yapacağını bilememektedir. Bu nedenle de ellerini nereye koyacağını bilemez ve sürekli hareket ettirir.

İştah Kesilmesi

Çoğu insan aşık olduğunda iştahının kesildiğini söylemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.