Ultimate magazine theme for WordPress.

Alışveriş Yapmak İstediğiniz Mağazaları Neye Göre Seçersiniz ?

0 390

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNİN YAŞANILAN YERE YAKINLIĞI

İnsanların öncelikle yaşadıkları eve ya da iş çıkışı gideceklerse iş yerlerine yakın alışveriş merkezleri seçmelerini mantıklı buluyorum. Bütün gün çalışan insanlar kaçamak yapmak için arkadaşları veya aileleriyle alışveriş merkezlerine gitmek istiyorlar. Ne kadar yakın yerlere giderlerse o kadar az zaman harcamış olacaklar ve yoğun iş temposundan sonra kendilerine ayıracak daha fazla vakitleri olacaktır özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için iş çıkışı trafik çok büyük bir sorun bu sebeple ne kadar yakın yere gidilirse o kadar iyi.

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ SEÇİMİNDE ÇOCUK OYUN ALANI FAKTÖRÜ

Özellikle kış aylarında  hafta sonu ya da bir iş çıkışı ailecek vakit geçirmek isteyenlerin tercihi alışveriş merkezleri oluyor. Çocuğu olan ailelerinde bildiği gibi çocuklarla alışveriş yapmak tam bir ızdırap oluyor bu sebeple yorgun bir iş çıkışı veya haftanın yorgunluğunun atılmak istendiği bir hafta sonu alışveriş merkezlerinde çocuklarını güvenle bırakabilecekleri bir çocuk oyun alanının olmasının alışveriş merkezi seçiminde önemli bir etken olduğunu söyleyebiliriz.

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDE EĞLENCE ALANLARININ OLMASI

Çoğu insan alışveriş merkezlerine sadece alışveriş yapmak için gitmiyor eğlenmek aileleriyle veya arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirebilmek içinde gidiliyor bu sebeple alışveriş merkezlerinde oyun alanlarının olmadı alışveriş merkezi tercihlerinde önemli bir etken özellikle sineması olmayan bir alışveriş merkezinin düşünülebileceğini sanmıyorum.

​KALİTELİ VE LEZZETLİ YEMEKLERİ OLAN ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ​​​​​

Alışveriş sonrası yorulan insanlar veya eğlenceli vakit geçirdikten sonra karınlarının guruldadığını duyan insanlar karınları doyurabilmek için lezzetli yemekler yemek isteyecektirler bu sebeple alışveriş merkezi tercihlerinde yemekleri kaliteli ve lezzetli yerler seçilmeli. Bunlar dışında bir öğlen arası veya iş çıkışı yemek yemek isteyen insanlarda yakınlarında ki lezzetli yemek yapan yerleri tercih edeceklerdir.

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDE İBADETHANELER OLMASI

Alışveriş yaparken , eğlenceli vakit geçirirken, lezzetli yemekler yerken ibadetlerini aksatmak istemeyen insanlar mescitleri olan alışveriş merkezleri tercih edeceklerdir bu sebeple insanlar alışveriş merkezi tercihlerinde bunada dikkat etmelidirler.

Herkese bol eğlenceli, lezzetli yemekleri olan güzel vakitler girebilecekleri alışverişler diliyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.