Ultimate magazine theme for WordPress.

Aliexpress Nasıl Sipariş Verilir

0 400

Aliexpress Kullanmak 

Aliexpress adını daha önceden duymuşsunuzdur. Aliexpress, Türkiye’de ki hespiburada, n11 gibi online alışveriş sitesidir. Sitede yüzlerce mağaza milyonlarca ürün satmakta, hepsinin ortak noktası aliexpress. Aliexpress bu mağazaların bir nevi yönetiyor.

Aliexpress Sipariş Nasıl Verilir

Öncelikle aliexpress de hesap oluşturmanız  istenecek hesap oluşturduktan sonra aliexpress kayıt olan herkese her ürün de kullanabilecek indirim kuponu veriyor bu kuponu istediğiniz üründe kullanabilirsiniz. Sipariş verme kısmı şöyle devam eder; öncelikle almak istediğiniz ürünü seçin. Seçim yaptıktan sonra üründen kaç adet ve ürünün rengi, cinsi, boyutu gibi kriterleri seçiyorsunuz.
Seçim yaptıktan sonra hangi kargo ile gönderilmesini istediğinizi seçiyorsunuz daha sonra bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Bilgileri girdikten sonraki adım da ödeme yöntemini seçiyorsunuz. Hesap veya kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz. Ödeme yapıldıktan sonra bir kaç gün siparişiniz onaylanmasını bekliyorsunuz. Sipariş onaylandıktan sonra ortalama 15-25 gün içerisinde ürün size ulaşmış oluyor. Bu süre seçtiğiniz kargo şirketine göre azalıp artabilir.
Kargolar genellikle takipli oluyor takipli kargolar genelde ücretli oluyor ama çoğu üründe kargo ücreti vermeden sipariş verebiliyorsunuz.  Kargo ücreti aldığınız ürün ve mağazaya göre değişebiliyor. Aldığınız ürün 20₺ üzeri ise genelde kargo ücreti alınmıyor ve takipli kargo ile geliyor. Takipsiz kargo ile gelen ürünler biraz geç gelebiliyor. Bu süre 30-45 gün bulabiliyor.

Kargonun Türkiye’ye Giriş yapması

Sipariş onaylanıp yola çıktıktan bir süre sonra Türkiye’ye geçiş yapıp gümrükte aldığınız ürün kontrol ediliyor aldığınız ürün boyutu büyük fiyatı boyutuna göre çok ucuz ise paketiniz açıp içerisine bakılabilir. Eğer aldığınız ürün Türkiye’de vergi verilmesi gerekiyorsa gümrük memurları bu vergiyi hesaplar ve size bildirir. İstenilen vergiyi vermediğiniz takdirde ürün satıcıya yollanır ve paranız iade edilir.

Aliexpress Sipariş Vermek Güvenli mi ?

İstenilen vergiyi ödeyerek siparişinizi teslim alabilirsiniz. Türkiye’ye yurt dışından gelen ürün eğer aliexpress den geliyor ise PTT kargo ile ev adresinize kadar gelir ve ayriyeten kargo ücreti vermezsiniz. Ürün elinize ulaştıktan sonra veya ürünün size gelmediği durumda aliexpress’e bildirerek paranızı geri alabilirsiniz. Siparişiniz elinize geldi geldi fakat kırılmış kullanılamaz halde bu durumda yine aliexpress’e bildirerek paranızı alabilir veya sağlam ürün talep edebilirsiniz. Aliexpress güvenli midir sorusunun cevabı evettir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.