Ultimate magazine theme for WordPress.

Aksesuarlar Nasıl Kombinlenir?

0 139

Kıyafet ve diğer tamamlayıcı ürünlerin seçiminden sonra en önemli diğer detay olan aksesuarlar gelir. Aksesuarlar olmazsa olmaz özellikte sayılabilecek elementlerdir. Bunların içine bazen kemer girerken bazen de küpe girebilir. Bunun için erkek veya kadın diye ayrım yapmaksızın aksesuarların önemli tamamlayıcılar olduklarını bilmek ve yerinde kullanmak gerekir. Aksesuar nasıl kombinlenir? sorusunun cevabı da kişinin tercih ve zevklerine göre değişecektir. Kişinin aksesuara hayatında ne oranda yer verdiğine göre de bu durum şekillenebilir. Bunun için net cevap vermek zor olacaktır.

Kombinler

Herhangi bir günde giyindikten sonra veya özel bir gün için olabildiğince titiz davranırken aksesuar kullanmamak eksik olmak olarak yorumlanabilir. Tasarım bir kıyafet veya gece elbisesi giydikten sonra boynunuzun boş kalması bir çok insanın dikkatini çekecektir. Çünkü kombin işleminiz aksesuarlar olmadan net olarak bir anlam ifade etmeyecektir. Kombin yapmak kıyafet, makyaj, ayakkabı ve aksesuar arasındaki uyumu doğru yakaladıktan sonra saçlarınız ile bunu taçlandırmak olarak özetlenebilir. Bunun için önemli bir adımdır.

Nasıl Kullanılmalıdır?

Kıyafetinize ve aksesuarlara ne kadar yer verdiğinize göre değişeceği belli olan aksesuarlar için kıyafetin rengi, şekli, tarzı ve duruşu oldukça önemlidir. Bundan dolayı kıyafetinizin sade olması durumunda abartılı ve dikkat çeken bir aksesuar kullanabilirsiniz. Bu durumda sade kıyafetinizin ışıltısı artacaktır. Ek olarak çok hareketli bir kıyafet seçmeniz halinde ise sade bir aksesuar taşımanız gerekebilir. Çünkü yeterince hareketli ve çok parçalı bir kıyafetin üzerine daha da hareketli bir parça seçmek insanların gözlerini yoracaktır. Bunun olması ise şık olmadığınız anlamına gelir.

Kombinde Ağırlığı Nasıl Olmalıdır?

Bir kombinde aksesuarın ne derece yer alacağı büyük oranda kıyafet ve sizin ne oranda taşımak istediğinize göre değişir. Sade ve şık bir kombinde yer alması gereken aksesuarlar sade olmak istemeyenler için pırıltılı olmalı iken, uyumu sevenler için göze batmayacak şekilde olmalıdır. Tezat olmayı sevenler için ise rengârenk olmalıdır. Bundan dolayı kombinler aslında kişinin zevkine göre şekil alsa da genel olarak dikkat çekmek ve tamamlamak görevi görürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.