Ultimate magazine theme for WordPress.

63 Yaşında Bir Öğretmen Moda İle Karşılaşıyor

0 407

Fordham Üniversitesi profesörü Lyn Slater New York Moda Haftası boyunca Lincoln Center’ın dışında öğle yemeği için bir arkadaşıyla buluşmaya gittiğinde hayatının sonsuza dek değişmek üzere olduğuna dair hiçbir fikri yoktu. Yabancı gazeteciler onu aniden çevreledi, onu bir moda ikonu olarak yanlış yaptı ve bir dizi seyirci çekti. Lyn’i Kazara İkona dönüştüren belirgin bir andı ve aynı addaki blogunu gökyüzüne çekti.

Yakın zamana kadar Fordham Üniversitesi’nde sıradan bir profesör olan 63 yaşındaki Lyn Slater’le tanışın.

63 yaşındayken, Lyn Slater tam bir tipik haute couture modeli değil, fakat bu onun temyizinin bir parçası. Hem moda endüstrisinde hem de günlük yaşantısında yaş temelli ayrımcılığa, “kişinin yaşını soyutlayan” yorgun düşüncesi de dahil olmak üzere, reddediyor. Slater, 2016’da yapılan röportajda “Sanırım, ne giyiyorsun, yaş kaç olursanız yaşıyorsunuz ve kendinize aitseniz, tamamıyla güzel görünüyorsunuz” dedi. Halen dünyanın önde gelen modelleme şirketlerinden Elite London ile imzalandı ve Mango ve Uniqlo gibi markalarla çalıştı.

Bir gün New York Moda Haftası boyunca Lincoln Center’ın dışında öğle yemeği için bir arkadaşıyla buluşmaya gitti.

Lyn, durdurulamaz tavrı için değil, keskin ve keskin bir kalça tarzı için de takdire şayan ve Instagram sayfasında artık 132 binin üzerinde takipçi var. Mutlu, gerçekten

Yabancı gazeteciler onu aniden çevreledi, onu bir moda ikonu olarak yanlış yaptı ve izleyicileri çekti

Lyn’i Kazara Simgesi haline getiren belirleyici bir andı. Tecrübelerinden esinlenerek aynı adı taşıyan blogu kısa sürede uluslararası dalgalar üretmeye başladı. Şimdi moda endüstrisinde ve dünyada yaşlılığa karşı halka açık bir ses..

“Moda ve tarzım bana yaşla birlikte gelen görünmezliğe karşı mücadelemize yardımcı oluyor,” dedi.

Bir zamanlar Refinery29  tarafından ‘yaşını soyunma’ konusundaki eski kavramı hakkında soruldu ve cevabı açıktı. “… İnsanların davranışlarını kontrol etmek için dil kullanıyoruz … Bu ifade, yaşlı kadınları kendi yerine koymak için bir yol”

“Eminim ki kendi kıyafetlerinizde rahat hissederseniz, kaç yaşında olduğunuz tamamen ilgisizdir”

Lyn, şimdi dünyanın önde gelen model ajansı Elite ile imzalandı ve birkaç markayla çalışıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.