Ultimate magazine theme for WordPress.

2019 Gelinlik Modellerinde Seçim Aşamaları

0 328

Yılların vermiş olduğu moda akımlarının değişimleri sonucunda gelinlik modelleri de artık değişik çizgileri içermektedirler. Bazen basit bir gelinlik modeli güzel olabilir bazen de çok uğraşarak meydana getirilmiş model göze çarpar. Aslında her modelde bir anlam teşkil etmekte ve bu anlamların farkına varanlar modellerin güzellik derecelerini ölçülendirmektedirler.

1. Sade ve basit tasarımlar

Sadelik bazen bayanlar için gelinlik modellerinde de aranılan özellik olmaya başlar. Aslında bu modaya bağlı olarak değişkenlik gösterse de moda sadelikten yana oldu mu bayanların sade gelinlik modelleri ile ilişkileri baya artmaya başlar. 2019 gelinlik modelleri pek de sade modellerden oluşmasa da tasarımlar açısından göze çarpan statüleri içerirler.

2. Beyaz ve krem tonları

Gelinlik denildiği zaman mutlaka saflığın ve temizliğin rengi olan beyaz rengine gözler dalmaktadır. Beyazın en güzel olduğu alanlardan biriside gelinlik modelleri olmaktadır. İşte gelinlik modelleri bazı beyaz rengi tonlarını da artık barındırmaktadır. Beyazın tonlarından biri olan kırık beyaz ve krem renkleri de tercih edilen güzel tonlardan oluşur.

3. Fikir belirleyip model oluşturmak

Gelinlik modelleri almadan önce mağazaları gezerek ortak bir fikir edinmek için model taslakları kafada oluşturulmaktadır. Her zaman akla hemen bir model ya da gelinlik tasarımı gelmeyebilir. Ancak araştırıp ve gezmek hazineyi genişletecek ve bu konuda yardımcı fikirler doğuracaktır.

4. Satın almak ya da diktirmek

Gelinlikler artık daha çok kişiye özel olarak dikilmektedir. Ekonomik açıdan biraz daha cep yakan cinsten olsa da artık bununda bir kolay yolu bulunmaktadır. Kendilerine gelinlik modelleri beğenen gelin adayları 2017 gelinlik modelleri içinde aradıkları özellikleri bulmaktadırlar. Zaten aradıkları özellikleri genel olarak o sezona paralel olarak gitmektedir.

5. Taşlı ve boncuklu tasarımlar

Gösterişli bir gelinlik mutlaka boncuklu üst gözdeye sahip olmalıdır. Boncuklar tabi ki de karmaşık renklerden değil beyaz tonlarında seçilir. Boncukların elle dikiler farklı şekillerin gözdeye yapıldığını görmekteyiz. Bazen bu akım genel bir şekiller içerinde bu sezonda 2019 gelinlik modellerinde olduğu çiçek şekillerini andırır gibi dikilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.