Ziraat bankası servis görevlisi sınav soruları AÇIKLANDI

Ana Sayfa » Gündem » Ziraat bankası servis görevlisi sınav soruları AÇIKLANDI
Paylaş
Tarih : 23 Eylül 2010 - 16:13

Ziraat bankası sınav soruları açıklandı. Banka sınav soruları, mezun öğrenciler arasından, bankada çalışmak isteyenlerce oldukça önemli. Sınava giren tüma daylara başarıları dileyerek, sınav sorularının açıklandığını bildiriyoruz. Tüm adayların geçmiş yıl sorularına bakarak, yeni sınavda daha başarılı neticeler almasını ve birer iş sahibi olarak, bankacılık sektörüne adım atmasını diliyoruz.


Ziraat bankası servis görevlisi sınavında yaklaşık 120 soru sorulmakta ve sınav süresi 2 saat olmak üzere,biz adaylara 60 türkçe-matematik, 60 soru da alan bilgisi sorulmaktadır.alan bilgisi soruları bölümünüzle ilgilidir. Genellikle, işletme, iktisat, muhasebe, hukuk soruları gelmektedir.


Başarı puanı:40 türkçe-matematik 60 ise alan bilgisi soruları alacağınız puanları etkilemektedir.sınav bilgisayar üzerinden olup, sınav bitimine müteakip puanınızı öğrenebilmektesiniz. ayrıca güncel ekonomik gelişmelere de bakmakta yarar vardır.


1- sınavda sadece yazılı sınavmı sözlü ( mülakat) mulakat tarzıda varmı?


2- kıyafet için gerekli bir şart avrmı ?


3- sınavın süresi tahmini ne kadar olacak ve içerigini bilenler varmı


4- sınavda hangi başlıkalr altıanda soru çıkamsı bekleniyor gk gy tarih iktisat vb ?


5- sınavda belirleyici olan nedir 100 soruda 70 mi çan egrisi mi baraj ölçüt ne olacak ?


Gibi sorular merak ediliyor ancak bu sınav Ziraat Bankasının personel alım sınavı olduğu için, her yeni alım sonrası değişiyor. Sınava girmeden bu soruları öğrenmeniz mümkün değil. O nedenle sınav sorularını öğrenmek için sınava girmeniz gerekiyor.


Sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz.


iraat Bankası sınavına girecek adaylara fikir vermesi açısından aşağıdaki sorular derlenmiştir.Sınavda adaylara başarılar diliyoruz.


Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı İktisat Grubu Sınav Soruları


1- Bütçe açığı , temel bütçe açığı, tam istihdam bütçe açığı, devresel bütçe açığı kavramlarını açıklayınız ve bütçe açıklarıyla ilgili iyimser Ricardocu yaklaşımı anlatınız. (20 puan)


2- Ekonomide iki finansal varlık olsun. Para ve Bono. Paranın beklenen getirisi sıfır, bononun beklenen getirisi pozitif veya negatif olabilmektedir. Bu durumda bireylerin hangi koşullarda portföylerinde para bulunduracaklarını açıklayınız. (15 puan)


3- Merkez Bankası gelecekte düşük enflasyon politikası uygulayacağını bugünden açıklıyor. Karar birimlerinin otoritelere güveni tam. Eğer gelecekte Merkez Bankası bu politikaya uymaz ise enflasyon, reel ücretler ve istihdam nasıl etkilenecektir? Tartışınız. (15 puan)


4- 80’li ve 90’lı yıllarda Türkiye’de kredi faiz oranlarının yüksek düzeyde seyretmesi kredi kullanımlarını ve yatırımları nasıl etkilemiştir anlatınız. (15 puan)


5- Enflasyon ile Senyoraj gelirleri arasındaki ilişkiyi şekil yardımıyla açıklayınız. Bütçe açıklarını uzun dönemde senyoraj gelirleri ile finanse etmek mümkünmüdür? Açıklayınız. (15 puan)


6- A) Nominal çıpa (Çapa/ Anchor) ne demektir? Nominal Çıpa olarak belirlenebilecek başlıca değişkenleri açıklayınız.
B) 2000-2001 yıllarında krizden sonra terkedilen ekonomik istikrar programının çıpası nedir? Açıklayınız.
C) Bugün uygulanan ekonomik istikrar programında hangi değişken çıpa olarak belirlenmiştir anlatınız. (20 puan)


Ziraat bankası servis görevlisi sınav soruları İÇİN TIKLAYIN

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

obamadan_netanyahuya_filistin_ayari_1433273347_8182
ABD Başkanı Barack Obama Sert Konuştu

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); İsrail’de Kanal 2’ye verdiği röportajda ABD Başkanı Barack Obama, İsrail Başbakanı

hindistan_devlet_baskaninin_konvoyunda_kaza_1433284447_9058
Hindistan Devlet Başkanının konvoyunda kaza

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Uppsala Emniyeti Sözcüsü Christer Nordstrom, Uppsala Üniversitesi’ni ziyaret etmek

1383920_10201467441159988_1704892613_n
Duygular hayatın baharatıdır

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Yaşam hakkında çok fazla ahkam kesenlerin yaşamakla ilgili tecrübesi yoktur. Ahkamı az,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

deri mont - msn kaydol - çiçek gönder