Ultimate magazine theme for WordPress.

Zayıflama Hastalığına Yakalanan Ünlüler

1 390

Anoreksiya nedir?

Daha çok iştahsızlık olarak bilinen, temelinde kilo almaktan korkma bu sebeple yemek yiyememe düşüncesine dayalı olan anoreksiya hastalığı, daha çok genç kadınları ölüme dahi götürebilen bir hastalık. Bu hastalık yanında çarpıtılmış bir beden imajı yaratmayı, sosyal hayattan çekilmeyi, tuhaf yeme alışkanlıklarını, egzersiz takıntılarını, mide ağrılarını, soluk bir cildi ve beraberinde bir çok rahatsız edici durumu da getiriyor. Peki, bu zayıflama hastalığına hangi ünlüler yakalandı?

Zayıflama hastalığına yakalanan ünlüler

Jessica Hart

Victoria’s Secret’ın gözde modellerinden olan Jessica Hart, zayıflığının sebebinin sağlıklı beslenme yanında düzenli yoga yapmak olduğunu iddia ediyor. Diyet yaparken taze sebzeler, kurutulmuş meyveler, tavuklu ve ton balıklı salata kullanıyor. Kendisi yaptığı iş sebebiyle görüntüsünü koruması gerekiyor.

Rachel Zoe

Dünyaca ünlü bir tasarımcı olan Rachel Zoe, zayıf olmaya, kilo almamaya kesinlikle takıntılı bir isim. Kendisi ikinci çocuğunun doğumundan sonra sahip oldukları kilolardan kurtulmaya tamamen niyetliydi ve kısa bir süre sonra eski formuna döndü. Rachel Zoe, günde sadece 600 kalori alıyor. Bu kalorileri de sadece kahve, ceviz ve meyve tüketerek sağlıyor. Zayıflıktan kemikleri ilk bakışta belli olan Rachel Zoe, korkunç bir görüntüye saplanmış durumda.

Alexha Chung

İngiliz stil ikonu olarak bilinen Alexha Chung, kullandığı kıyafet kombinleri ve ekstralarıyla oluşturduğu stil çalışmaları göz doldursa da tarzının altında yatan bedeni insanları hayal kırıklığına uğratıyor. Normalin altında zayıflığıyla bu kötü görüntüyü bir türlü gizleyemeyen Alexha Chung, yoğunluğu sebebiyle yemek yemeye vakit bulamadığını söylüyor.

Tara Reid

Amerikalı aktrist olan Tara Reid, anoreksiya derdi çeken bir başka ünlü ismi. Günlük yiyecek ihtiyacını sadece bir öğün yemek yiyerek gidermeye çalışan Tara, çok miktarda diyet kola ve maden suyu içiyor.

Seda Kırımlıoğlu

2005 senesinde Turizm Kraliçesi seçilen Türk manken Seda Kırımlıoğlu, 55 kilodan 44 kiloya düşünce doktoru tarafından anoraksiya nevroza teşhisi konuldu. Yaşadığı yoğun stres sebebiyle bu duruma gelen Seda, tekrar normal kilosuna ulaşmak için özel bir diyet uyguluyor. Kendisi zaten zayıf olduğunu ve kesinlikle daha fazla kilo almak istemediğini vurguluyor.

1 yorum
  1. […] vitaminlerde eksikliğe yol açıyor. Normal bir kişinin bu diyeti yaparak kilo vermesi zor fakat doğum kilolarını verdiren diyet yani doğumda alınan kilolar bu diyetle verilebilir. Bu diyette giden yağ […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.