Ultimate magazine theme for WordPress.

Yurtdışına Alışveriş Yapmaya Gitmek

0 354

Bir Taş İle İki Kuş

Günümüz Türkiye şartlarında neredeyse her ürüne ve malzemeye yüksek derecede gümrük vergileri, Katma Değer Vergisi vs. gibi vergiler yüklenmekte ve bu durum alışveriş tutkunlarına büyük bir gem vurmaktadır. İnsanlar günümüz Türkiye’sinde bir ürün alırken iki kez değil tam beş kez düşünür vaziyete gelmişlerdir. Bu durum insanları farklı çözümlere itmektedir. En önemli çözümde yurt dışına çıkıp alışveriş  yapmaktır. Bu aslında günümüzde baya bir moda olmuş durumdadır. İnsanlar tabi düşünmeden edemiyorlar, hem yurt dışı hem kalacak yer, hem uçak parası. Bunun yüzü astarından pahalı olacak diye. Ancak bu hareket ile insanlar iki işi bir arada bitirme imkanını bulmaktadırlar.

Çünkü günümüz şartlarında Türkiye ile birçok ülke arasında vizesiz ulaşım imkanı vardır. Özellikle Avrupa’da Sırbistan, Arnavutluk, Makedonya gibi önemli ülkelere vizesiz gidiş imkanı vardır. Amerika, Asya’da da birçok ülkeye gidiş imkanı vardır. Hal böyle olunca hem cazip uçak fiyatlarını kovalayıp bu ülkelere gidip gezme ve yer görme şansını elde eden insanlar, hem de bu ülkelerde ki bütün alışveriş imkanları ülkemizden daha uygun olduğu için bu fikir çok cezp edicidir. Neticede her insanın hayalidir yeni yerler görüp gezmek ve her insan dilediğince alışveriş yapıp istediklerini almak ister. İşte yurtdışı bu evrede devreye girer ve büyük fırsatları insanların önüne koyar.

Maddiyat Olarak Zorlamaz

Düşünülenin aksine maddiyat olarak asla zorlamaz insanı. Çok uygun Avrupa ülkeleri ve çok uygun kampanyalar vardır. Balkan ülkeleri bu bağlamda hem ülkemize yakındır ve hem de otobüs ile ulaşım imkanı vardır. Böylece çok ucuza yolculuk etme imkanı sunar bize. Ayrıca vize masrafı olmadığı için daha rahat bir ulaşım ve kısık maliyet artıları vardır. Ayrıca bu Balkan ülkeleri her yönden alışveriş yapabileceğiniz ülkelerdendir.

Alışveriş olarak giyim insanın aklına gelen ilk unsurdur. Bu ülkelerde giyim hem kaliteli hem de ülkemize göre fazlasıyla ucuzdur. Ancak dikkat edilmesi gereken tek husus vardır. O ülkeden dönerken belli bir bagaj sınırı ve girişte belli bir gramaj sınırı koymaktadır bazı ülkelerde. Bu konuda araştırılarak yurt dışına çıkış yaptırılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.