Ultimate magazine theme for WordPress.

Yeni Moda Street Workout

1 397

Yeni başlayan bir spor kültürünün izlerinde daha yeni yeni üzerinde taşıyan bir vücut geliştirme türü olarak gördüğümüz Street Workout nedir; tamamiyle dışarıda bulduğunuz veyahut kendiniz efor sarfederek başardığınız antremanlar bütününe deniyor. Bilmeyenler için Türkçeye çevirmek gerekirse bir nevi “sokak antremanı” anlamına gelen bu spor türü herhangi bir alet sakatlanmasına fırsat vermeden insanların kas yapmasını sağlıyor. Spor salonlarına verilen fazla fazla paralar yerine daha makul bir fiyata sadece eşofmanlarınız ve spor ayakkabılarınızla başlayabileceğiniz bu spor için tavsiye edilen yerler bol oksijenin bulunduğu ağaçlık yerlerdir.

Neden Street Workout’a Başvurulur?

Spor salonlarında belli başlı bölgelerin çalıştırılmasıyla oluşturan muhteşem fiziklerin oluşumunu tamamen doğal yollarla yapmayan çalışan insanlar daha çok Street Workout’u seçiyor. Özellikle kendi disiplinlerini kendileri oluşturabilen bireyler için çok daha kolay hale gelen bu spor sayesinde belli günler içerisinde yağlarından kurtulan ve yepyeni bir görünüme kavuşan insanlara internet ortamında rastlamak mümkündür. Street Workout da ihtiyaç duydunuz yeşil alanlar ve kendi çabalarınızla bile oluşturabileceğiniz belli parkurlarla vucudunuzda kan dolaşımını arttırarak kas yapımına destek olabilirsiniz.

Street Workout İlk Olarak Nerede Ortaya Çıktı?

Street Workout ilk olarak Amerika’daki düşük bütçeli kesimde doğmuştur. Spor salonlarına yığılan onca parayı veremeyecek durumda olan insanlar kendi çabalarıyla bunu başarabileceklerini göstermek istemiş ve Türkiye genelinde de bu sporun yaygınlaştığına bakarsak bunu başarabilmişlerdir. Amerika’dan sonra Rusya ve Ukrayna’da da popülerliğini kazanmış olan bu spor türü özellikle bu extreme sporu herkesin bilmesini amaçlamış ve bir nevi sosyal sorumluluk projesi haline gelmiştir. Günümüzde de halen artmaya devam eden obezite gibi sorunlarına belki de kökten çözüm olabilecek türden bir spor olan Street Workout u denemek isteyen herkes internetten ulaşabilecekleri başka kişilerin videolarıyla kendilerine örnek birkaç hareketi daha sonralarında da kendi başlarına geliştirebilirler.

Vücut geliştirmeyi spor salonlarıyla kısıtlayan anlayışa tamamen tepki olarak doğan ve oldukça etkili olan bu spor türü, kilolarından şikayetçi olan ve mutsuzluğunun asıl sebebini kilolarına bağlayan özellikle durumu olmayan insanlara Street Workout bir çıkış yolu olabilir. Eğer isterseniz sizde herşeyi başarabilirsiniz sloganıyla başlayan bu yolda sizde kazananlardan olabilirsiniz.

1 yorum
  1. […] aslında bir diyet listesi önermeden önce sizin vücut yapınızı ve değerlerinizi öğreniyor. Bu değerlere göre ihtiyacınız olan kalori miktarını ve […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.