Ultimate magazine theme for WordPress.

Yemek Tariflerinde Ölçüyü Tutturabilme

0 330

Yemek Tariflerinde Ölçü

Yemek yapmayı ve mutfakta olmayı seven pek çok kişi en az bir kez böyle bir sorunla karşılaşmıştır. Her şey güzel, kitapta yazan, televizyonda gördüğünüz ya da bir arkadaşınızın verdiği ölçüleri birebir kullanarak  yaptığınız yemek veya pasta bir türlü onun yaptığı gibi, aynı kıvam ya da lezzette olmaz. Eğer yemek yapma konusunda çok iyi değilseniz, bir yemeği ilk kez yapmayı deneyecekseniz kullanılacak malzemeler ve pişirme önerileri için kesin ve net bir rakam veya ölçü olması bizi rahatlatır. Fakat o tarifteki 3 bardak un, 2 kaşık salça sizin yemeğinizde farklı sonuçlar vermiştir. Çoğunlukla yemek yapmak kimya deneyi yapmak gibi kesin ölçütlerle belirleyebileceğimiz bir şey değildir belki de. Evet, malzeme miktarları çoğu zaman oldukça önemlidir ve sonucu çok farklı şekillerde etkiler. Fakat duyulara güvenmek çoğunlukla yemek yaparken çok daha iyi işler çıkarmamızı sağlar.

En İyi Ölçü: Göz Kararı

Göz kararı’, ’el lezzeti’ gibi kavramlar da bu deneme yanılmayla bulunabiliyor.

Ölçü meselesinde en önemli konu birebir tarifi veren kişi ile aynı marka malzemeleri, aynı lezzette ve tuzluluk oranındaki salçayı kullanmıyor oluşumuz aslında. Mutfak da deneyimlediğimiz diğer pek çok şey gibi deneme yanılma ile doğrusu bulunabilecek bir yer. ’Göz kararı’, ’el lezzeti’ gibi kavramlar da bu deneme yanılmayla bulunabiliyor. Tam da bu yüzden tarif birebir bağlı kalınacak değil de sadece temel alınacak bir kaynak olmalı. Örneğin özellikle hamur işlerinde asıl ölçü ’aldığı kadar undur. Çünkü hamurun kıvamı ortamın ya da elinizin sıcaklığından bile etkilenir. Bir hamurun olup olmadığını anlama ölçütleri için kabaca duyularımıza hitap eden şeyler duymuşuzdur hep günlük hayatımızda, kulak memesi kıvamı vs.

Hislerinize ve Kendi Tat Alma Duyunuza Güvenin

Yemek yaparken tadına bakmamak en büyük handikap belki de. Tuz, baharat, pişmişlik durumu tüm bunlar kişiden kişiye değişkendir ve yaptığınız yemeğin tadına bakmadan tarifte yazana bağlı kalarak lezzetli yemek yapmak mucize olacaktır. Tarif size ortalama bir süre verir fakat elinizdeki malzeme zor pişiyor olabilir. Sonuç olarak tarif bize bir iskelet verir fakat lezzet için kendi el ayarımıza güvenmek en iyi yöntem olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.