Ultimate magazine theme for WordPress.

Vücut Şekillerine Göre, Giyim Rehberi!

0 348

Modayı takip etmek kadar üzerinize yakışanı giymekte önemlidir. İnsan kendini tanımalı ve kendi modasını kendi belirlemelidir. Vücut tipimize uygun olmayan birşeyi sırf moda diye giymek bazen kötü görüntülere sebep olabilir. Önce vücut şekillerine göre neleri tercih edilmeli inceleyelim;

1-Geniş Omuz + Geniş Kalçaya Sahipsek;

Derin V yakalı hırkalar ve bele oturan geniş yakalı t shırtler tercih edilmelidir. Elbise tercihi yaparken de belden kuşaklı elbise modellerini düşünebilirsiniz. Düz bir kalıpta inen pantolon modelleri de tercihleriniz arasında olmalıdır.

2-Geniş Baldır + Bodur Bacaklar

Diz boyundaki ya da daha üstünde elbise ve şort modelleriyle bacak boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Yine kısa elbise modelleride bacak boyunuzu uzun gösterecektir. Pantolon kalıplarında ise düz inen modellere bakılmalı. Ayak bileğinizi kesen modeller tercih edilmemelidir.

3-Büyük Göğüsler + İnce Baldır Ve Bacaklar

Kare yaka kazaklarla göğüslerinizi dar ve küçültebilirsiniz. Tek düğmeli ceketler algıyı göğüslerden alacaktır. Yandan cepli pantolonlarda göğüslerin büyüklüğü baldırların darlığı orantısızlığını dağıtacaktır. Büyük kemerlerde tercih edilebilir.

4-Göbekli + Düze Yakın Kalça

Bol kesim bele oturmayan t shırtler ve kazaklar göbek kısmınızı saklayacaktır. Kalça kısmı oturan denim pantolonlar kalçanızı kıvrımlı göstermek için yardımcı olacaktır. T shırtler de pamuklu modeller çok daha iyi olacaktır.

5- Küçük Göğüsler + Kalın ve Uzun Bel + Kalın Bacaklar

İnce tiril tiril kumaşlar tercih edilmeli. Robadan t shırtler ve bolerolar da doğru bir tercih olacaktır. Bol paça pantolon modelleri vücudunuzu daha orantılı gösterecektir.

Vücut tiplerini özetledik. Sadece vücut tipinize göre giyinmek yeterli değil tabiki. Ten renginiz ve saç renginiz, boyunuz ve kendi tarzınızda önemli.

Normal zamanda spor giyiniyorsanız birden klasik kesim kıyafetler tercih etmek belki üzerinize oturmayan bir tarz gibi görünebilir.

Sarışınsanız eğer çok fazla sarı ya da soluk renkli üstleri tercih etmemek faydalı olacaktır. Açık renkli kazaklar ya da tshırtler sizi soluk gösterecektir. Daha canlı yada koyu renkli kıyafetler hem sizi soluk göstermeyecek hem de ten renginizi ve saç renginizi daha belirginleştirecektir.

Esmer iseniz açık renkler kullanabilirsiniz. Ten renginizi daha bronz ve daha canlı gösterecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.