Ultimate magazine theme for WordPress.

Tüy Dökücü Kremler Koltukaltında Kullanılabilir mi?

0 166

Tüy dökücü kremler yoğun kimyasal içeren özellikle de kalsiyum hidrooksit içeren kremlerdir. Bunlar yoğun kimyasallar içermelerine rağmen deriyle yine de barışık hale getirilmiş kullanılmakta olan ürünlerdir. Keratin tabakadaki disülfit bağlarını tüyleri köke yakın bir yerden kırarlar. Tüy dökücü kremler özellikle bacak ve kol tüyleri için geliştirilmiştir. Çok hassas cildi olanlar için geliştirilmiş olan formülasyonlar da vardır. Bunlar koltuk altı için de kullanılabilir. Aslında koltuk altı için kullanılmaları çok çok önerilmemektedir. Çünkü koltuk altı derisi hassas bir bölgedir.

Eğer kişi koltuk altında tüy dökücü kremi kullanmak istiyorsa önce küçük bir bölgede kremi sürerek 5 dakika tutup bir test yapabilir. Daha sonra uygulama yapabilir. Çünkü bunların içerisindeki kimyasallar alerji, deri tahrişi gibi bir takım yan etkiler yapabilmektedir.

Tüy dökücü kremlerin bu tip yan etkileri olabileceği için bikini bölgesi ve koltuk altı gibi yerlerde kullanılmasını çok tercih etmeyiz.

Yüz bölgesindeki tüylenme nasıl tedavi edilir?

Merkezimizde seçmiş olduğumuz lazerler tamamen yüz bölgesindeki tüylenmeye de etkili lazerlerdir. Yüz bölgesinde bugüne kadar yapılan lazer uygulamaları kesin sonuç vermiyordu. Özellikle bazı lazer tiplerinin yüz bölgesinde kıllanmayı azaltıcı değil tam tersi arttırıcı etkileri olduğu görüldü ve tek bir lazerle de bu sorunların çözülemeyeceği kesin olarak ispatlandıktan sonra bir lazer merkezi olabilmek için mutlaka çeşitli lazerlerinizin olması gerekir. Ayrıca yüzde eğer hormonel bir bozukluktan kaynaklanan bir tüylenme varsa bunun lazer epilasyonla çözümünün olacağı kesin olarak ispatlandı.

Dört seans gibi kısa bir sürede yüz bölgesinde özellikle bıyık ve çene hanımların en çok şikâyet ettiği bölgedir. Bu bölgedeki kum kıllanmalarından kurtulabiliyorlar ve ömür boyu bu kıllar bir daha geri gelmeyecek onayı olan PDA onayına sahip. Giden kıl geri gelmez onayına sahip cihazlarla yapıldığı için de sonuçlar yanıksız son derece yüz güldürücü olmakta. Fakat yüzde kullanılmaması gereken lazerlerin halen hazırda ülkemizde, günümüzde yüzde de kullanılıyor olması birçok hanımın artık lazer epilasyon yüz tüylerine çözüm değil gibi düşüncelerine neden oldu. Fakat doğru merkezlerde doğru uzmanların olduğu yerlerde bu işlemi yaptırdığınız da yüzünüzdeki ince ayva tüylerinden dahi kurtulabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında ve bronz tene yüzde epilasyon yapılmaz diye bir durum da artık ortadan kalktı. Ne kadar bronzlaşmış olursanız olun veya yanık tenli olun güvenle lazer epilasyonunuz yaptırabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.