Ultimate magazine theme for WordPress.

Tuvalet Temizliğinde İnanılmaz 10 Yöntem

0 166

Tuvalet Temizliğinde İnanılmaz 10 Yöntem, Eğer sizde evinizde bulunan tuvaleti temizlemek için hem kolay yöntem uygulamak, hem de ekonomik açıdan zengin bir içeriğe sahip taktikler uygulamak istiyorsanız eğer aşağıdaki bilgiler tam da size göre.

Size vereceğimiz tekniklerden yararlanabilir ayrıca verilen taktikler sonucunda size ve ailenize zarar verecek hiçbir kimyasalı da bu şekilde kullanmamış olacaksınız. Esasen bu ilk defa duyacağınız tekniklerin birçoğunda kullanılan maddeler ise belki size çok alakasız bile gelebilir. Fakat kullanım sonrası bütün fikirlerinizin değişeceğinize şimdiden eminiz.

TUVALET TEMİZLİĞİ İÇİN İNANILMAZ 10 YÖNTEM

  1. KOLA ;

Bir süredir sosyal medya da olsun bir takım kanallarda olsun kolanın pas lekelerini çözebildiği iddiasına hepimiz şahit olmuşuzdur, Böylelikle sizde zarar verecek bir kimyasal kullanmak yerine bir kutu kolayı tuvaletinizde bulunan pas yerlerine dökün, ortalama olarak yarım saat bekleyin. Kola da bulunan asit pas lekelerini çözdükten sonra, evinizdeki tuvalet fırçası ile lekeli yerleri güzelce ovalayarak sifonu çekebilirsiniz.

  1. PONZA TAŞI

Tuvaletiniz iç kısımlarında çok ağır bir şekilde yer almış pas lekeleri var ise, bunları ponza taşı kullanarak çıkarabilirsiniz. Ancak ponza taşının paslı yere sürmeden önce yapmanız gereken ılık bir suyla iyice nemlendirmek olacaktır, aksi takdirde çizilme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Pas iyice çözüldükten sonra yukarıdaki birinci uygulamayı artık yapabilirsiniz.

  1. KAYNAR SU

Tuvaletler ve lavabolarda tıkanıklık sıklıkla görülebilen bir durumdur, Bu sebeple eğer bu tür tıkanıklıklar için kimyasal bir madde ile sorun gidermek istemiyorsanız, sizde bu tekniği uygulayabilirsiniz. Tuvaletinize veya lavabonuza iyice kaynattığınız ve kaynar halde bulunan bir sürahi suyu dökmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında tıkanıklığın giderilebildiğini sizlerde göreceksiniz.

  1. SİRKE

Hepimizin bildiği gibi sirke esasında birçok üründen daha faydalı temizlik yapabilme özelliğine sahiptir. Tuvaletlerimizde bulunan bakterilerin yok edilmesi ve bakteri türememesi için kullanılabilecek en etkili kaynaklardandır. Çamaşır suyundan bir adım önde gidebilen ve aynı zamanda tuvalette oluşan su lekelerini de yok edilebilir. Lekeleri yok etmek için yapacağınız işlem çok basit, tuvalet kâğıdınıza beyaz sirkeyi bolca dökün ve lekenin üzerine yatırın. Bir gece sabaha kadar öylece bekletin. Ertesi gün sifonu çektiğinizde göreceksiniz ki, bütün lekeler gitmiş olacak.

  1. KARBONAT

Tuvaletlerimizde zamanla oluşan mikropların yok edilmesinde en büyük ve en etkin çözüm olarak bilinmektedir. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise yarım bardak su ile karbonatı karıştırarak tuvaletin yüzeyine dökmek olacaktır. Bir müddet bu şekilde bekledikten sonra, sifonu çektiğimizde bütün mikroplar yok olacaktır.

  1. TEMİZLİK TOPU

Kendi evinizde kendi tuvaletiniz için temizlik topları hazırlayabilirsiniz. Hem temizlemek hem de güzel kokular yayılması için yapacağınız bu işlemler için yapacağınız işlem ise hem basit hem de ekonomik olacaktır.

TEMİZLİK TOPU MALZEMELERİ

– Karbonat 1 bardak

– Sitrik asit ½ bardak

– Boraks ½ bardak

– Hoş kokulu yağ 3 çay kaşığı

Bu karışımların hepsini sprey şişesi içinde birlikte karıştırarak sizlerde istediğiniz yere sıkabilir, temizlik yaparken aynı zamanda harika kokuları etrafa yayabilirsiniz.

  1. TIRNAK BOYASI

Herkes evde bulunan klozet kapaklarının bir zaman sonra sağa sola kaymasından şikâyet eder, bu tür eylemler için yapacağınız işlem ise çok basit, tırnak boyasını tuvaletinizde bulunan metal akşamlara eğer sürerseniz, vidalarda kesinlikle gevşeme olmaz ve böylelikle sağa sola kayan klozet kapaklarına rastlamazsınız. Bu uygulama sonrasında ayrıca paslanmayı da kesinlikle önleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

  1. BEBEK YAĞI

Tuvaletlerinizde bulunan krom yüzeylerin parlamasını istiyorsanız, bebek yağını kapı tokmaklarına, duş başlıkları gibi yerlere sadece birkaç damla bebek yağı sürerek cilalamanız yeterli olacaktır. Tuvaletin tankını bile bu yöntem ile parlak bir zemin olmasını sağlayabilirsiniz.

  1. PET ŞİŞE

Şayet sizde tuvaletinizde su tasarrufa yapmak istiyorsanız bu yöntemi kesinlikle denemelisiniz. Tuvaletinizde boş akan suyun azaltmak için yapacağınız işlem ise pet şişenin alt kısmına azıcık kum koyarak üzerine su doldurunuz. Su tankına bunu ekledikten sonra tasarruflu kullanıma geçmiş olacaksınız, ancak dikkat etmeniz gereken ise su tankındaki kaldıraca zarar vermemek olacaktır.

  1. TANKINIZI KAPLAYIN.

Tuvaletlerde bulunan sifonların birçoğunun arızalanmasının sebebi aşırı terlemeden dolayı oluşan aksaklıklardır, tankınızı iyice boşalttıktan sonra bir ambalaj ile kaplamanız sonucunda bir daha böyle bir olay ile kesinlikle karşılaşmazsınız. Bu izolasyon sayesinde uzun ömürlü bir sifon sahibi olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.