Ultimate magazine theme for WordPress.

Türk Taekwondosu Yoluna Emin Adımlarla Devam Ediyor

0 354

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, İngiltere’de sona eren dünya şampiyonasının ardından Türk taekwondosu yoluna emin adımlarla devam ediyor, diyerek açıklamalar da bulundu.
İngiltere’nin Manchester şehrinde 15-19 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenen Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonasını, milli sporcular 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya ile tamamladı. Kadınlar 62 kiloda İrem Yaman altın, 67 kiloda Nur Tatar Askari gümüş, 46 kiloda Rukiye Yıldırım ile 73 kiloda Nafia Kuş bronz madalyanın sahibi oldu. Milli taekwondocular kazandıkları madalyaların yanı sıra 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları öncesinde de önemli puanlar elde etti.

BAŞKAN ŞAHİN: “BAŞARIMIZ 2020’DE SÜRECEK”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, kazanılan 4 madalyanın 2020 yolunda çok önemli olduğuna işaret ederek, “2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları öncesinde en önemli organizasyon olan dünya şampiyonasında milli takımımız büyük bir başarı elde etti. Burada önemli olan 2020 yolunda kota içerisinde yer alan ve burada puan kazanması gerekli olan sporcularımızın dördü de burada madalya kazandı. Bunun için gururlu ve mutluyuz. Hedefimiz 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları. Diğer sporcularımız da iyi mücadele etti. Madalya maçında kaybeden sporcularımız oldu. Teknik ekibimizi ve tüm sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.

2020’de bu başarılarını devam ettireceklerine inandığını kaydeden Başkan Şahin, “Türk Taekwondosu yoluna emin adımlarla devam ediyor. İnşallah 2020’de bayrağımızı göndere çektirmek için burası bir test turnuvası gibi olmuştur. Buradaki başarımızın 2020’de devam edeceğine inanıyorum. Bizleri her zaman destekleyen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile dualarını ve desteklerini bizden esirgemeyen herkese büyük taekwondo camiası adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. (BSHA)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.