Ultimate magazine theme for WordPress.

Teff Tohumu Çayı ve Faydaları Nelerdir ?

1 195

Teff tohumu ana vatanı Etiyopya olan kırmızı, beyaz, ve kahverengi gibi çeşitleri bulunan içeriği protein, kalsiyum, lif ve demir açısından zengin bir tahıl türüdür. Tahıllar arasında en küçük ve içerdiği besinler açısından da en zenginlerindendir. Glüten içermediği için de bir çok alanda kullanılabilir.

Sorularla Teff Tohumu ve Teff Tohumlu Çay 

1- Teff tohumu Türkiye’ de bulunur mu? 

Cevap: Teff tohumu Etiyopya’ da yetişir. İthalat yolu ile Türkiye’ ye getirilmektedir. Türkiye’ de büyük aktarlarda ya da bitkisel destek ürünleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

2- Tef tohumu çeşitleri nelerdir ? Tadı kötü müdür ? 

Cevap: Teff tohumu  kırmızı beyaz ve kahverengi olmak üzere 3 çeşittir. Beyaz olanın tadı kestaneye, kahverengi ise fındık tadını andırmaktadır.

3- Teff tohumlu çay insanı zayıflatır mı? Teff tohumunun farkı nedir ? 

Cevap: Teff tohumlu çay içerisindeki lif ve demir sayesinde tok tutmaya yarar. Tokluk hissi verdiği için de zayıflamaya destek olur.

4- Teff tohumlu çayın faydaları nelerdir ? 

Cevap: 

  • Sindirimi kolaylaştırır.
  • Metabolizmayı hızlandırır ve düzenler
  • Kiloya neden olan ödemin atılmasını sağlar
  • Bölgesel olarak zayıflamaya destek olur
  • Tokluk hissi verir. Belirli bir oranda iştahı engeller böylece kilo verilmesine destek olur.
  • Sindirim istemini düzenlemeye yardımcı olur.
  • Antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Hem erkek hem de kadınlarda kullanılabilen bu teff tohumlu karışık çayların vücuda herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Piyasada satılan çaylar içerisinde teff tohumu ve bunun yanı sıra bir çok  bitkinin karışımından olduğu için  alırken ve kullanırken mutlaka içerisindeki bitkilerden herhangi birine alerjiniz olup olmadığından emin olun. Doğal ve bitkisel ürünler her ne kadar zararsız olsalar da bazı kişilerde allerjik reaksiyonlara  yol açarak çeşitli rahatsızlıklara yol açabilmektedir. O yüzden bu tür takviyeler kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Teff Tohumu Kullanıcı Şikayetleri

İnternet ortamında yaptığımız araştırmalarda teff tohumlu çaylar için şikayet yazılarında ürünün faturasız olarak gelmesi ve bir kaç ufak rahatsızlık dışında herhangi bir kaynağa ulaşılamamaktadır. Siz de teff tohumu ve ya teff tohumlu bitkisel çay kullanıcısı iseniz buradan ürün hakkındaki yorumlarınızı paylaşabilirsiniz…

 

1 yorum
  1. Nalan diyor

    teff tohumu yada teff tohumlu bitkisel karışık çayları nereden temin edebiliriz.aktarlarda oluyor mu bu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.