Ultimate magazine theme for WordPress.

Tatlı Bir Rüzgar Vintage

0 361

Son zamanlarda çok fazla ilgi gören vintage parçalar önümüzdeki yıllarda da devam edecek gibi gözüküyor. Üzerlerinde oynama yapılarak modernize edilen parçalar çok fazla ilgi görüyor. Bunun sebebi yenilik arayan gözler olsa gerek. Bundan birkaç sene önce oldukça yüksek bel bir pantolon giymek hoşumuza gitmezken, şuan etrafımızda binlerce kişi bu tarza yönelmektedir. Asla giymem diyeceğimiz bir eskitme kot ceket şuan giyildiği zaman çok tarz durabiliyor.

Sadece kıyafetlerde bir geri dönüş yoktur. Aynı zamanda ev eşyalarında bile vintage parçalar görmekteyiz. Vintage moda akımının sıkı takipçileri olduğu doğrudur. Vintage parçalar aynı zamanda bir feminenlik de katmaktadır.

Vintage’nin kavramsal olarak anlamına baktığımızda geçmişte dönemine damgasını vurmuş parçalar ve antika ürünler demektir. Yani eski bir parça illa vintage demek değildir. Şuan bir kloş etek, yüksek bel pantolon, büyük gözlükler, oduncu gömlekler gözde ise bunu sebebi döneminde fazla ilgi görüp beğenilmesidir. Zaten onu tekrar gündeme getiren şey de budur. Modayı yöneten insanlar kafasına göre bir akımı tutup ön plana atmazlar, iyi bir araştırma düşünme sonrasında çıkar bu fikirler. Hitap ettikleri kitleyi ve hedeflerini düşünürler. Daha sonra bunu piyasaya sürerler. Tutulursa amenna, tutulmazsa daha yeni arayışlar içerisine girerler. Yani siz düşünmeyin bırakın onlar düşünsün insanlar bu kış ne giysin diye. Eğer ki siz modayı yönetmeyi düşünüyorsanız orada işler değişir. Çok büyük bir sorumluluk alabilmeniz gerekir. Çünkü az önce de dediğim gibi moda sadece kıyafetleri etkilemez ev dekorasyonuna kadar gider bu iş. Ne alaka diye düşünmeyin ev dekorasyonu, şuan da moda tasarım bölümü dersleri arasında ev tekstili ve tasarımı dersi verilmektedir. Yani moda tüm hayatımızı etkiler, duygularımıza kadar. Nasıl ki güzel kıyafetler giydiğimizde o gün mutlu oluyoruz. Bunu gibi birçok şeyde moda hayatımızın içindedir.

Şuan beğenerek giydiğiniz bir parça birkaç yıl sonra unutulup gitmiş olacak. Ama onun ardından birkaç sene sonra ne olacak? Bu kıyafetler ya sonra tekrar moda olursa? Biz en iyisi hiçbir kıyafetimizi atmayalım. Büyüklerimiz boşuna dememiş sakla samanı gelir zamanı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.