Ultimate magazine theme for WordPress.

Sokak modası

0 280

Moda, tarz, yeni ürünler, farklı stiller, bir aşk gibidir. Öğle derin ve öğle anlamlı. Elbisen, küçük bir aksesuarın bile bazen seni akılların en derinine kazıyarak seni sen yapan şey olur. Hayat olur, yaşam olur.

Geçdiyimiz haftalarda Parisde yeni ve güzel renkler konuşuyordu. Herkesin bildiği gibi Paris bir moda başkenti. İki ve altı haziranda 2017/2018 Sonbahar-Kış “Couture” moda haftası geçirildi. Bu moda haftasında VALENTİNO, ZUHAİR MURAD, CHANEL, ULYANA SERGEENKO, GIORGIO ARMANI PRIVE, ELIE SAAB, PROENZA SCHOULER gibi bir sıra ünlü markalar kendini olduğunca şık bir şekilde sergiledi. İlk defa olarak amerikalı tasarımcılar düeti PROENZA SCHOULER ve RODARTE, Belçıka markası A.F.VANDEVORST, fransız markası AZZARO ve Hollandalı tasarımcı Ronald VAN DER KEMP gibi yeni isimler de bu haftasa kendi yerini aldı.

Moda haftası deyince akılda en rengarenk kendi akışını seyretdiren bir hikaye var ismi, “Sokak Modası”. Sokak Modası Parisde çok önemli bir yer kaplıyor, sokakda gezen, güzelce yürüyen kadınların kendilerinden önce tasarım elbiseleri konuşuyor. Her bir moda haftası gibi, Paris moda haftasında da, ünlü fotoğrafçılar, izlemeğe gelen insanlar haftanı gözlerini çekmeden izliyordular. Fotoğrafçılar bir çok tasarım “Sokak modası” ikonlarını kendi lenslerine kayd ede bildiler. Gelen misafirler arasında ünlü yüzler, blogerler, modada kendini tanımlamayı başaran isimler de yer alıyordu Objektivlere Oliviya Palermo, Tina Leunq, Kyara Ferrayni, Helena Boldon gibi trendmeykerler şık görüntüleri ile yansıdılar.

Paris sokaklarında stillerin farklılığı göz okşayıcı bir şekilde insan içini kıpır-kıpır parlatıyor. Romatik dediğimiz, “Casual” aradığımız, Spor ve tarz her göz okşayan stil kendini öğle emin, öğle göz okşayan bir şekilde sergiliyor ki, resimler bile insanı o moda haftasında olduğuna inandıra biliyor. Favori parçalar arasında asimetrik parçalar, uçuş-uçuş elbiseler ve jean denim kendine belirli yer kaplamışdı. Renkler insanı kendine çekip de, yeni bir ruh salgılıyordu sanki. Paris kendini, öğle güzel, öğle yaratıcı sunmuşdu ki, “Sokak Modası” dediyin böyle olur kelimeleri dökülüyordu sanki dudaklarının arasından. Ve sonda, “Ne giyindiyiniz önemli değildir, önemli olan onu nasıl taşıdığınızdır”!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.