Ultimate magazine theme for WordPress.

Sivilce Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

0 371

Sivilceler günlük hayatımızda istenmeyen bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle de hem güzellik ve estetik hem de cilt bakımı açısından sivilce oluşumunu durdurmak gerekmektedir. Sivilcelerin geçmesi sağlandıktan sonra kimi zaman izleri ve lekeleri cilt üzerinde kalabilmektedir. Sivilce lekelerini ortadan kaldırmak için ise evde kolayca hazırlanan kürler ve maskeler bulunmaktadır.

1. Yoğurt

Besleyici ve ucuz bir besin maddesi olan yoğurt ile sivilce izleri kolayca yok edilebilmektedir. Yüze maske şeklinde uygulanması ile beraber 15 dakika beklenerek sivilce izleri ortadan kaldırabilmektedir. Etkinin arttırılması istendiğinde toz haline getirilmiş 1 tatlı kaşığı yulaf ve beş damla kadar limon suyu eklenebilmektedir.

2. Elma Sirkesi

Elma sirkesi, asidik bir sıvı olduğu için ciltte tahriş olan bölgelerin tedavisinde kullanılabilmektedir. Aynı zamanda cilt rengini açma konusunda da son derece etkili olan elma sirkesi, hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır. Elma sirkesi yüz güzelleştirme konusunda kullanılırken son derece dikkatli olunması gerekmektedir. Aksi durumlarda yüzde daha büyük tahripler ortaya çıkarabilmektedir. Su ve elma sirkesini eşit miktarlarda bir kap içerisinde karıştırdıktan sonra sivilce lekelerinin bulunduğu bölgelere pamuk yardımı ile uygulayarak lekeler ortadan kaldırılabilmektedir.

3. Limon

Limon, C vitamini konusunda oldukça üstün bir meyvedir. Sivilce lekelerini ortadan kaldırmaya yönelik olarak asidik ve vitamin konularında zengin olan limon, sivilceleri de kurutmaktadır. Gece uyumadan önce taze sıkılan limonu pamuk yardımı ile yüze maske şeklinde uygulamak gerekmektedir. Böylece sabaha kadar etkisini gösterebilmektedir.

4. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, özellikle E vitamini ve yağ asitleri konusunda oldukça zengindir. Bu sayede nemlendirici bir etki göstererek aynı zamanda da sivilce izlerini yok etme ve hücrelerin yenilenmesinde oldukça etkili bir rol oynamaktadır.

5. Patates

Ciltte meydana gelen sivilce lekelerinin ortadan kaldırılmasında patates de oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Nişasta açısından zengin bir içeriğe sahip olan patatesin uygulanması ise; rendeledikten sonra suyunun çıkarılması ve çıkan suyun da yüze maske şeklinde uygulanması şeklindedir.

6. Aloe Vera

Özellikle deride meydana gelen her türlü yarayı ve iltihabı önleyici bir etkiye sahip olan aloe vera, sivilceli yüz sonrasında meydana gelen sivilce lekelerini de ortadan kaldırmaktadır. Aloe vera bitkisinin yaprakları içerisinde bulunan jeli, lekelerin bulunduğu bölgeye uyguladıktan sonra bir süre beklenerek yüzün yıkanması ve günde en az 2-3 kez uygulanması gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.