Ultimate magazine theme for WordPress.

Sırt ve Omuzda Çıkan İstenmeyen Tüylere Çözüm

0 192

Erkeklerde yoğunlukla görülen sırt ve omuz bölgesinde ki kıllanma görünüş itibari rahatsızlık vericidir. Sırt ve omuz bölgesinde çıkan kıllardan kurtulmak isteyen erkek için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemleri paylaşmadan önce, sırt ve omuz bölgelerinde görülen kıllanmanın sebebini öğrenmek gerekir.

Vücudun büyük bölümü saran kıl ve tüyler, deri altında ki foliküllerde meydana gelir. Bu foliküllerin kıl üretmesi hormonların kontrolünde gerçekleşir. Kişilerde ki hormonel dengesizlik bazen daha önce kıl ya da tüy çıkmayan bölgelerde kıllanmaya sebebiyet verebilir. Omuz ve sırt bölgesi de buna dahildir. Aynı bölgelerde kıl çıkması genetik sebeplere de bağlı olabilir.

Görünüşü nedeniyle sırtındaki ve omuzundaki tüylerden kurtulmak isteyen erkeklerin ilk olarak başvurduğu yöntem tüy dökücü krem kullanmaktır. Kimyasal içerikli bu kremler tüylerin daha da güçlenerek çıkmasına sebebiyet verir. Etki süresi kısa olduğu içinde tercih edilmesi gereken son uygulamalardan biridir. Bir başka uygulama ise tıraş bıçağı dır. Bu uygulamada basit ve kısa sürede gerçekleştirilebildiği için erkekler tarafından tercih edilir. Ancak tıraş bıçağı uygulaması da tüylerin güçlenerek çıkmasına sebep olur. Etkili ve tüylerin gücünü azaltacak yöntem ağda dır. Sir ağdalar içinde şeker barındırmadığı için tüy köklerini beslemezler. Ayrıca tüyleri köklerinden alarak hem yeni çıkacak tüylerin güçlerini azaltırlar hem de uzun süreli etki sağlarlar. Bu yüzden en ekonomik ve en etkili yöntem ağda dır.

Son olarak teknolojinin bize getirdiği en büyük buluşlardan biri lazer epilasyon yöntemi, sırt ve omuz bölgesi de ki kıllarından kurtulmak isteyen erkekler için devrim niteliğindedir. Lazer epilasyon yüksek dalgalı ışınların tüy köklerini tahrip etmesine dayalı bir sistemdir. Tüylerin köküne işleyip folikülleri tekrar tüy üretemeyecek hale getirir. Fakat lazer epilasyon tek bir seansta bütün tüylerinizden sizi kurtarmaz. Çünkü her folikülün gelişme, oluşma ve dinleme evreleri farklıdır. Lazer epilasyon yalnızca gelişme aşamasında ki foliküllere etki eder. 6-7 seanslık bir uygulama, bütün foliküllerin yok edilmesi için yeterlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.