Ultimate magazine theme for WordPress.

Sigara Kokusuna Karşı Pratik Çözümler

0 123

Sigara Kokusuna Karşı Pratik Çözümler, Evimizde oluşan ve pis bir koku bırakan kokuların başında gelen sigara kokuları için özel çözümler.

Kahve keseleri asın:

En pratik yöntemlerden bir tanesi evde kullandığınız kahvelerdir. Tülü hazırlayarak bir kaç tane kase yapabilirsiniz. Bu kaselerin içini kahveler ile doldurun. Sigara içilen yerlere özellikle bu kahve keselerini asın. Etrafa hem aroma kokusu bırakacak olan kahve sayesinde evinizdeki sigara kokularından kurtulacaksınız.

Kül tablalarını dolu tutmayın:

Aslında kokuyu yapan sigaradan çok onun kalan izmaritidir. Bu sebeple sigaralarınızı söndürdüğünüz kül tablalarınızı dolu tutmayın. Sigara içimi esnasında odayı havalandırın.

Kokulu mum yakın:

Bu yöntem aslında eskiden beri bilinirdi. Sigara bulunan yerde mum yakmanız en iyisi, ancak kokulu mumlardan bir tane yakarsanız hem koku sayesinde pis kokuyu bastırmış olursunuz.

Limon ve portakal:

Portakal ve limon da bu konuda etkilidir. Eskiler iyi bilir limon ve portakal yanan sobanın üzerine konulduğunda içeri nasıl bir koku yayardı. Sizlerde sigara içilen alanlara portakal ve limonu dilimleyerek bırakırsanız kokuları yok etmiş olursunuz. Ancak dilimlediğiniz limon ve portakalları çok uzun tutmayın.

Sirkeli kaseler:

Sirkenin kokuları bastırma gibi özelliği olduğu için sigara kokusu olan alana sirke kasesi koyup kapıyı pencereyi kapatın. ertesi gün kokuların kaybolduğunu ve sadece sirke kokusu olduğunu fark edeceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.