Ultimate magazine theme for WordPress.

Sevgiliyle Yaşamaya Başlamak

0 363

Beraber yaşamaya başlamak ilişkiler için verilen büyük kararlardan bir tanesidir. Kendini bir anlamda teslim etmenin endişesi ve mutluluğu bir arada yaşanır. Bu bir araya gelme aynı zamanda zevklerin de bir araya gelmesidir. Sen siyahı seversin, o moru. O battaniye sever, sen ise yorgan. O yeşil çay bağımlısıdır, sen ise sert kahvelerin… Birbirinizin kişisel alanlarına müdahale etmeden ama aynı zamanda ve aynı yerde, sevgiliyle yaşamaya başlamak için yapmanız gereken 5 şey;

Zevklerin Dengesi

Evin her odasında yıllardır koleksiyonuna özenle eklediğin figürlerinin olması onun açısından kabul edilebilir belki… Ama sen her odada mor renkli bir eşya istemeyebilirsin. O zaman yaşayacağınız alan için ortak fedakarlıklarda bulunmak daha adil olacaktır. Örneğin oturma odasında sadece sana özel bir figür dolabı olacağı gibi, cam kenarında onun çay saatine özel olarak ayrılmış mor bir berjer olabilir.

Materyallerin Dansı

Eğer kız arkadaşınız pirinç mobilya takıntısından vazgeçemiyorsa, sizin ahşap sevdanız onun stilini dengeleyebilir. Eşyalarınızı taşındığınız eve getirmeden önce, birlikte eklektik bir tarz oluşturabileceğinizi düşündüğünüz parçaları birleştirmeye çalışın. Onun size göre daha abartılı bir tarzı varsa ve siz bunu kabullenmekte zorluk çekiyorsanız, birbirinizin eşyalarını seçmeyi önerebilirsiniz böylece size göre abartısı en az olan parçaları seçebilirsiniz. Eğer kız arkadaşınız, anneannesinden kalma İran halısını beraber yaşayacağınız evde sergilemek istiyorsa, sizin pek fütüristik ayaklı lambanızın altına o halıyı sererek, yine kabullenmenin özgürlüğünü yaşayabilir, etnik ve fütüristik detayları bir arada kullanabildiğiniz için kendinizle gurur duyabilirsiniz.

Renklerin Çarpışması

Diyelim ki siz siyah insanısınız, sevgiliniz ise yeşilin hastası. Eviniz yemyeşil olamayacağı gibi simsiyah olması da pek iç açıcı sayılmaz. Erkeklerin evinin minimal tarzda ve pastel renklerde öngörüldüğü dönemleri çoktan geçtik bile. Artık sevgilinizle yaşayacaksınız ve yeşile alışsanız iyi olur. Yeşil koltuk üstü siyah yastıklar, siyah orta sehpa üzerinde yeşil cam mumluklar çok da güzel uyum içinde olurlar.

Basit Olanda Buluşmak

Her şeyde anlaştınız diyelim ama yemek masasında konusunda bir türlü anlaşamıyorsunuz. O ferforje ayaklı cam masasından vazgeçmek istemiyor, siz ise özel olarak yaptırdığınız eskitilmiş metal masanızdan. Yapacak tek şey inat etmeden ikisinden de vazgeçmek. Hem de ikinci el eşya satan mobil uygulamalar sayesinde vazgeçtiğiniz eşyaları satarak kendinize “eğlence” için ekstra bir bütçe yaratabilirsiniz. El ele tutuşun ve yeni bir yemek masası almak için yola koyulun. Ve işin püf noktasında buluşacağınıza, basit, sıradan bir yemek masası alacağınıza dair bir birinize söz verin. Ne olursa olsun, ne kadar beğenirseniz beğenin, sonradan oluşabilecek pişmanlıkları önlemek için, bulduğunuz en basit, en gösterişsiz yemek masasını alın.

Haydi İkile

Yıllardır sadece sizin mabediniz olan çalışma odanızı paylaşmak zorunda kaldınız. Ayrıca o küçük odaya bir çalışma masası daha sığdırmak neredeyse imkansız. O zaman basit bir çözüme yönelebilirsiniz; paravan. Odayı ortadan ikiye bölün, bir perde, ya da ortak kullanabileceğiniz iki taraflı bir kütüphane ile araya bir sınır çekin. Odanın bir tarafını kendinize göre düzenlerken, diğer tarafını kız arkadaşınızın çalışma düzenine göre düzenleyin. Ve sadece 1 ana kuralınız var; sessizlik.

Son olarak, sevgilinizle beraber yaşamanın en iyi taraflarını düşünün. Uzun süredir tek başınıza yaşadıysanız ve nasıl alışacağım diye düşünüyorsanız bu durumu kendiniz için kişisel gelişim adımı olarak kullanın. Kendinizi deneyin, sorgulayın, sınırlarınızı öğrenin ve olmazsa olmazlarınızı keşfedin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.